دوره اندیشه های خالی از انسانیت پایان یافته است

 رییس جمهوری گفت: امروز در آستانه تغییرات بزرگ جهانی هستیم و دوره اندیشه های خالی از انسانیت به پایان رسیده است.

به گزارش ایرنا، «محمود احمدی نژاد» امروز (شنبه) در نخستین نشست بررسی نقش زنان و جوانان در تحقق اهداف جنبش عدم تعهد افزود: امروز کسانی که بویی از اندیشه انسانیت نبرده اند تنها به زبان زور، اسلحه و اشغالگری صحبت می کنند و اینها ابزار سبوعیت است. 

رییس جمهوری اظهار داشت: آنها چه بخواهند و چه نخواهند در پایان راه هستند و جهان در انتظار یک نظم نوین و پاک است. 

احمدی نژاد تصریح کرد: باید دست به دست هم بدهیم و با هم و برای هم به میدان بیاییم و حرکت عظیم انسانی را در عرصه گیتی با جنب و جوش حداکثری راه بیندازیم. 

وی با بیان این که یقین دارم هرگاه ملت ها به صورت همدل و مشترک، حقیقتی را مطالبه کنند آن حقیقت محقق خواهد شد، تصریح کرد: جنبش عدم تعهد یک فرصت برای همدلی، هم افزایی و حرکت به سمت ساختن آینده ای زیبا و درخشان برای جامعه بشری است. 

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این که اگر به خاطر قلب مهربان و روحیه مهرورزی زنان نبود جامعه انسانی حتی یک روز هم دوام نمی آورد، گفت: اگر به خاطر نقش مهرورزی زنان نبود، کره زمین حتی ارزش یک لحظه زیستن را هم نداشت.

احمدی نژاد اظهار داشت: همه ارزش های انسانی در سایه مهر و عشق انسان ها محقق می شود و خداوند نیز قلب زنان را کانون مهرورزی و محبت قرار داده است. 

وی تاکید کرد: امروز زنان باید به میدان بیایند و از موجودیت انسان و انسانیت صیانت کنند؛ زنان همیشه در طول تاریخ نقش آفرین بوده اند و همواره نقش پیشگام را داشتند و امروز هم باید اینگونه باشد. 

رییس جمهوری در ادامه سخنانش با اشاره به نقش برجسته جوانان در تحقق اهداف جنبش عدم تعهد گفت: جوانان، نماد امید و نشاط، تغییر و آرمان خواهی ملت ها و موتور حرکت جوامع به سمت قله ها هستند. 

وی تاکید کرد: اگر در جامعه ای، روحیه تحول خواهی جوانان به سردی بگراید، آن جامعه مرده است. 

وی با تاکید بر این که امروز در عرصه بین المللی باید اندیشه ها تغییر کند، گفت: این امر نیازمند یک حرکت اساسی است و لازمه آن هم وجود روحیه آینده سازی جوانان است و جوانان باید حرکت کنند.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش گفت: نظام امروز جهان، بر اساس تلقی محدود از انسان پایه گذاری شده و در این نوع نگاه انسان در برابر انسان و پیش از آن هم انسان در برابر خدا قرار داده شده است. 

وی افزود: در برابر این نوع تلقی باطل نسبت به انسان، قیام شد و انقلاب هایی شکل گرفت اما با وجود این اصل، این تلقی از انسان همچنان تغییر نکرده است. 

رییس جمهوری گفت: کسانی که انسان را موجودی محدود معرفی کرده اند، انسان ها را موجوداتی در مقابل هم و در نزاع با یکدیگر قرار داده اند و در این میان برتری از کسی است که بتواند بر دیگران غلبه کند و محصول این نوع تلقی از انسان هم وضع امروز جهان است. 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA