ایجاد شبکه دسترسی فیبرنوری از سوی اپراتور چهارم

 اپراتور چهارم با ایجاد زیرساخت های لازم در سطح کشور، امکانات موجود در لایه دسترسی را افزایش خواهد داد.
به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌مهندس حکیم جوادی در مراسم امضای تفاهم نامه میان اپراتور چهارم با منطقه آزاد ارس،‌ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: شرکت ایرانیان نت که پروانه اپراتور چهارم را در اختیار دارد با استفاده از تکنولوژی فیبرنوری،‌پهنای باند مناسب را در اختیار مردم قرار خواهد داد.
وی با اشاره به اقدام های در دست اجرا در حوزه شبکه ملی اطلاعات افزود: شبکه دسترسی فیبرنوری امکان دسترسی خوب را برای کاربران به منظور استفاده از خدمات مختلف در قالب فناوری اطلاعات و ارتباطات را فراهم می کند.
معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: یک شبکه دسترسی خوب به همراه سرویس دهنده های با کیفیت در کنار مراکز داده داخلی،‌زمینه لازم برای ارائه خدمات مختلف بر پایه فناوری های نوین را برقرار می کند و می بایست محتواهای مناسب به منظور عرضه روی بسترهای موجود از سوی متولیان،‌تولید شود.
این گزارش حاکی است،‌در این مراسم، محمدعلی رحمان دوست مدیرعامل شرکت ایرانیان نت نیز گفت: با توجه به همکاریهای میان شرکت ایرانیان نت و منطقه آزاد تجاری ارس نخستین گام عملی این پروژه در این منطقه آغاز خواهد شد.
وی با بیان این مطلب که پروژه شبکه دسترسی فیبرنوری در بستر باند پهن می بایست طی هشت سال آینده، به بالغ بر 8 میلیون مشترک سرویس ارائه کند، افزود: تا مردادماه سال آینده علاوه بر منطقه آزاد ارس، سرویس شبکه اتصال فیبرنوری به 400 هزار مشترک ارائه می شود.
رحمان دوست خاطرنشان کرد: پروژه دسترسی شبکه فیبرنوری پس از منطقه آزاد ارس، در 7 شهر مشهد، تهران، شیراز، کرج، قم، اصفهان و تبریز اجرایی می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA