حرف های بی ربط درباره نام خلیج فارس نشانه بی فرهنگی است

 وزیرامور خارجه در خصوص جعل نام تاریخی خلیج فارس گفت: اگر کسی بخواهد حرف نامربوط و بی موردی در رابطه با خلیج فارس بزند این مربوط به بیان کننده این مطلب است که نشان از بی منطقی، بی اطلاعی و بی فرهنگی وی می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهر، وزیرامور خارجه کشورمان در حاشیه مراسم رونمایی از گزارش توسعه انسانی سازمان ملل در سال 2012 در خصوص روزملی خلیج فارس گفت: خلیج فارس همیشه خلیج فارس است.
وی افزود: اگرهر کسی بخواهد حرف نامربوطی بزند و بخواهیم حساسیت نشان دهیم آنها فکر می کنند که حرف مهمی زده اند اگر کسی بخواهد حرف نامربوط و بی موردی در رابطه با خلیج فارس بزند این مربوط به بیان کننده این مطلب است که نشان از بی منطقی، بی اطلاعی و بی فرهنگی وی می دهد.
صالحی با بیان این که خلیج فارس از قدیم تا به امروز بوده و تا ابد نیز خواهد بود بیان کرد: با حرف چیزی عوض نمی شود مگر می شود خورشید را کتمان کرد ؟ خورشید هست و همیشه می درخشد خلیج فارس نیز مانند خورشید است.
وی در پاسخ به این سوال که فشار زیادی به سوریه می آوردند تا از طرف سازمان ملل نماینده ای به این کشور برای بررسی استفاده از سلاح های شیمیایی برود شب گذشته نیز آقای پوتین و اوباما نیز صحبت کردند موضع ایران در این زمینه چیست؟ گفت: ما همیشه گفته ایم و نامه ای نیز برای آقای بان کی مون نوشته ایم که استفاده از سلاح شیمیایی توسط هر کسی که باشد خط قرمز ماست.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در ارتباط استفاده از هر نوع سلاح کشتار جمعی نه فقط استفاده از آن بلکه تولید، انباشت و استفاده از آن مخالف است. این پیام جمهوری اسلامی ایران است و فتوای مقام معظم رهبری نیز هست که استفاده و انباشت و به کارگیری هر سلاح کشتار جمعی حرام است.
وزیر امور خارجه کشورمان بیان کرد: این اساس و اصول سیاست خارجی ما در بحث سلاح های کشتار جمعی از جمله شیمیایی است و اگر هر کسی از این سلاح استفاده کند قطعا ما مخالفت می کنیم.
صالحی گفت: در این زمینه خواسته ایم که طبق نظر دولت سوریه که معارضه از این سلاح استفاده کرده اند هر چه زودتر سازمان ملل متحد تا قبل از این که قضایا از کنترل خارج شود به صورت غیرسیاسی شده بروند و گناهکار اصلی را پیدا کنند یعنی معارضه که سلاح کشتار جمعی را استفاده کرده است.
وی ادامه داد: اکنون مسئله را سیاسی می کنند این در حالی است که خود دولت سوریه درخواست کرده با بازرسی هایی که انجام می دهید جلوی معارضه را بگیرید و آنها را محکوم کنید که بیش از این مرتکب کشتار نشوند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA