تولید 7800 محتوای الكترونیكی در شبكه ملی یادگیری

 با تلاش های صورت گرفته هفت هزار و 800 محتوای الکترونیکی در قالب شبکه ملی یادگیری تولید و به منظور ارائه به متقاضیان، در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.
مهندس علی حکیم جوادی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از اهداف پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه کشور، ارائه 30 درصد آموزش‌ها به صورت الکترونیکی می باشد که در همین راستا، طرح شبکه ملی یادگیری الکترونیکی کشور از سوی وزارت ارتباطات در حال پیاده سازی است.
وی با اشاره به استفاده از شبکه ملی یادگیری در سطوح مختلف آموزشی در کشورمان افزود: هدف از اجرا و بهره برداری از این شبکه، اشاعه دانش و کاستن از شکاف دسترسی به منابع علمی و آموزشی میان سطوح مختلف جامعه و نیز تضمین برابری به علوم و فناوری است.
وی خاطر نشان کرد: شبکه ملی یادگیری در ایران، سه سطح آموزش در مدارس، آموزش عالی و نیز آموزش‌های فنی و حرفه ای را پوشش می‌دهد.
معاون وزیر ارتباطات با بیان این مطلب که حمایت از تولید محتواهای فرهنگی، آموزشی، مهارتی و تخصصی از جمله اقدام های صورت گرفته در زمینه ایجاد شبکه یادگیری الکترونیکی است تصریح کرد: این محتواها با به کارگیری آخرین فناوری های موجود تولید شده و به صورت رایگان از طریق شبکه ملی اطلاعات در اختیار تمامی متقاضیان قرا می گیرد.
وی ادامه داد: این تلاش های با همکاری وزارت آموزش و پرورش و در راستای گسترش عدالت و فراهم آوردن شرایط یکسان برای تمامی مردم به منظور دستیابی به امکانات آموزشی، پیاده سازی می شود.
علی حکیم جوادی با اشاره به بیان موفقیت های کشورمان در عرصه هوشمند سازی مدارس و استفاده از فناوری‌های نوین برای تحقق شعار "هر خانه، یک کلاس درس" گفت: تا کنون بیش از 50 هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند که این امر یکی از مهمترین دستاوردهای کشور در عرصه آموزش و پرورش است.
وی تاکید کرد: از دیگر دستاوردهای این حوزه می توان به تجهیز و تحویل بیش از یک هزار و 600 آزمایشگاه فناوری اطلاعات در مدارس کشور با هدف توزیع عدالت آموزشی و در قالب پایلوت دولت الکترونیکی، اشاره کرد.
وی ادامه داد: در همین راستا، برخی از دستاوردهای وزارت ارتباطات در حوزه پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات، شبکه ملی یادگیری و آموزش الکترونیکی، در نمایشگاه "فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش" عرضه شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA