تدوین پیش نویس سند نقشه جامع دولت الكترونیكی تا پایان تیر ماه

 بر اساس برنامه زمانبندی پیش بینی شده، پیش نویس سند نقشه جامع دولت الكترونیكی تا پایان تیر ماه جاری تدوین و جهت طی مراحل بعدی به مراجه ذی صلاح ارسال خواهد شد.
مهندس محمد رضا فروزنده، مسوول دبیرخانه كمیسیون تخصصی كارگروه فاوا و مدیركل كاربردهای الكترونیكی، در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، دولت مکلف شده تا پایان سال اول برنامه، نقشه جامع دولت الكترونیكی را به گونه ای تهیه كند كه ارائه خدمات دولتی ممكن در پایان برنامه از طریق سامانه الكترونیكی و به اشتراك گذاری و یكپارچه سازی پایگاه های داده انجام شود.

وی افزود: در همین راستا و پیرو مصوبات كارگروه مدیریت فاوا مقرر شد هیأتی مركب از معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور، رییس مركز فناوری اطلاعات نهاد ریاست جمهوری، معاون توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الكترونیكی وزارت صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران به متولی گری «سازمان فناوری اطلاعات ایران» نسبت به تدوین «سند نقشه جامع دولت الكترونیك» اقدام كند.

وی خاطرنشان كرد: در این خصوص، سازمان فناوری اطلاعات ایران با استفاده از ظرفیت های دانشگاهی و بهره گیری از توان متخصصان و خبرگان حوزه IT كشور و نهادهای ذی ربط، اقدام های لازم جهت تدوین نقشه جامع دولت الكترونیكی اجرایی كرده است.

محمد رضا فروزنده با بیان این مطلب كه نقشه مذكور در چهار فاز پیاده سازی و تدوین می شود تصریح كرد: مقرر شد در فاز نخست، مرحله مقدماتی تعریف پروژه و تدوین منشور پروژه، به منظور تعیین متدولوژی چارچوب تدوین سند و تشكیل شورای راهبری پروژه انجام شود كه اجرایی شده است.

وی ادامه داد: در فاز دوم نیز مرحله آماده سازی، به منظور بررسی اسناد بالادستی، اقدامات گذشته، مطالعات تطبیقی و شناسایی روندهای جهانی و منطقه ای در حوزه فناوری اطلاعات و نهایی سازی و ارائه سناریوهای مواجهه با آینده دولت الكترونیكی بود كه با تلاش های صورت گرفته، این فاز نیز نهایی شده است.

مسوول دبیرخانه كمیسیون تخصصی كارگروه فاوا تاكید كرد: در حال حاضر، مطابق زمانبندی تعریف شده برای پروژه، تدوین پیش نویس سند مذكور با همكاری و تعامل كلیه دستگاه های اجرایی و برخی از كمیته های تخصصی كارگروه مدیریت فاوا در مراحل پایانی است و تا پایان تیرماه جاری آماده خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA