S-۳۰۰ ایرانی سال ۹۳ به طور رسمی رونمایی می‌شود

 معاون جهاد خودکفایی و تحقیقات صنعتی ارتش می‌گوید،"ایران اگرچه با کارشکنی‌های آمریکا نتوانست سامانه S-۳۰۰ را بخرد اما حالا این سامانه در داخل درحال ساخت است و سال آینده رسماً رونمایی می‌شود."

زمانی که حضرت ‌آیت‌الله خامنه‌ای نماینده امام راحل در ارتش و معاون امور انقلاب وزارت دفاع بودند، در تاریخ 23 دی سال 1358 با صدور پیام تشکیل جهاد خودکفایی در ارتش، چراغ حرکت به سمت خودکفایی صنایع دفاعی را روشن کردند.

تا قبل از صدور فرمان ایشان، موضوع تحقیقات در عرصه صنایع دفاع وجود خارجی نداشت و در سطح نیروهای مسلح، باوری به نام "خودکفایی" معنا نمی‌شد. در همان سال‌ها، تجهیزات ارتش با مشکلات عدیده‌ و اساسی برای تعمیر و نگهداری، تأمین قطعات و راه‌اندازی روبرو بودند.

اما بلافاصله پس از صدور آن فرمان تاریخی، نخستین مجموعه‌های خودکفایی و هسته‌های غیرمتمرکز و جهادی در ارتش ایجاد شدند و بدین ترتیب باور به خوداتکایی، خودکفایی، اعتلای دانش فنی و استقلال دفاعی در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی پایه‌گذاری شد.

و این آغازی بود برای انقلاب خودکفایی در عرصه صنایع دفاعی کشور. بدین‌ترتیب نیروهای مسلح که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، انواع سامانه‌ها و تجهیزات مورد نیاز خود را از کشورهای صنعتی گوناگون به‌ویژه بلوک غرب و آمریکا تأمین می‌کردند، گام در مسیر خودکفایی گذاشتند.

آگاهی از آخرین دستاوردها و آمادگی تجهیزات مدرن ارتش در برابر تهدیدات ما را به دفتر معاونتی در ارتش کشاند که مدیرش یکی از جوانترین فرماندهان نظامی کشور بود؛ دریادار فرهاد امیری معاون سابق جهاد خودکفایی نیروی دریایی و معاون امروز جهاد خودکفایی و تحقیقات صنعتی ارتش جمهوری اسلامی است.

 

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA