سهمیه ویژه کنکور برای دانش آموزان زلزله زده

 دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: این شورا همانند سال های گذشته ، سهمیه هایی برای ورود دانش آموزان مناطق زلزله زده به دانشگاه در نظر گرفته است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، محمدرضا مخبر دزفولی در حاشیه همایش گرامیداشت هفته آموزش ، در جمع خبرنگاران گفت: این سهمیه به مدت پنج سال برای مناطق زلزله زده اخیرنیز در نظر گرفته است که آموزش عالی نیز آنها را از امسال اجرایی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه اختصاص این سهمیه ها در حوادث غیرمترقبه سال های گذشته نیز اعمال شده است ،گفت: این سهمیه ها به منظور جلوگیری از آسیب فکری استعدادهای این مناطق ، اختصاص یافته است .

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: وقتی حوادث غیرمترقبه رخ می دهد، جوانان ، دانش آموزان و داوطلبان ورود به آموزش عالی در شرایطی غیرمساوی با استان های دیگر وارد عرصه آزمون و رقابت می شوند.

وی افزود : شورای عالی انقلاب فرهنگی نیزبرای اینکه این افراد بتوانند از امکان بهتری برخوردار شوند، سهمیه ای برای چند سال به این مناطق اختصاص می دهد.

مخبردزفولی گفت: اگر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تایید کرد که رشته و یا ظرفیتی برای استانی لازم است، آنگاه این موضوع در شورای انقلاب فرهنگی بررسی می شود و این شورا از ابتدا برای تاسیس این مراکز مصوبه و مجوزی نمی دهد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA