ایجاد مراكز گوهر در دستگاهای اجرایی تا پایان سال جاری

 تاكنون اقدام های لازم در خصوص ایجاد مراكز گوهر عملیاتی شده و تا پایان سال جاری، مراكز گوهر در دستگاهای اجرایی راه اندازی می شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران ،‌ مهندس سعید مهدیون ، عضو هیات عامل سازمان و رئیس كمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات در همایش تخصصی حوادث امنیتی و روال های رسیدگی به حوادث در حوزه صنعت ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سال گذشته خدمات مختلف در قالب وظایف تعریف شده در مركز ماهر به متقاضیان ارائه شد.

وی با اشاره به سابقه تلاش های برای ایجاد مركز ماهر، افزود: مركز ماهر به عنوان یكی از وظایف كشوری سازمان فناوری اطلاعات ایران ایجاد و سه وظیفه اصلی برای آن تعریف شد.

وی خاطر نشان كرد: اقدام های لازم در حوزه آموزش و مشاوره، اقدام های پیشگیرانه نظیر هشدارها و رخدادها و اقدام های واكنشی نظیر مدیریت امداد و هماهنگی در خصوص رفتارهای واكنشی از جمله وظایف تعریف شده برای مركز ماهر است.

رئیس كمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات با بیان این مطلب كه امنیت در كنار هماهنگی محقق می شود تصریح كرد: نمی توان با فعالیت های جزیره ای و حتی دستوری امنیت را در فضای تبادل اطلاعات ایجاد كنیم و در همین راستا نیز اقدام های مركز ماهر تا كنون بیشتر بر مبنای تعامل بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به وظایف مركز ماهر و با در نظر گرفتن روابط تعاملی كه این مركز می بایست با گیرندگان خدمات،‌متخصصان و مركز مشابه در دیگر كشورها بر قرار میكرد،‌ساختار آن طراحی و برنامه های خور را عملیاتی كرد.

سعید مهدیون با اشاره به دستاوردهای مركز ماهر در سال 91 در حوزه ارائه خدمات اظهار داشت: خدمات این مركز به سه دسته تقسیم می شود كه انجام تكالیف حاكمیتی و ارائه خدمات آموزشی و ترویجی از جمله آن ها محسوب می شود.

وی تا كید كرد: ارائه خدمات خاص به متقاضیان به منظور بالا بردن سطوح امنیت در بخش های مختلف از دیگر خدمات مركز ماهر است كه بر اساس تعرفه ابلاغ شده از سوی سازمان تنظیم مقررات، ارائه این دسته از خدمات بر اساس این تعرفه ها انجام می شود.

بر اساس این گزارش،‌ همایش تخصصی یک روزه با عنوان"تحلیل حوادث امنیتی و روال های رسیدگی به حوادث در حوزه صنعت" توسط مرکز ماهر برای سازمانها و دستگاههای اجرایی عضو سامانه جامع تعاملی این مركز برگزار شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA