بهره مندی 62 درصد جمعیت روستایی از نعمت گاز

 جستجو در آمار گازرسانی به نقاط مختلف کشور تا پیش از سال 1357 ، تنها به پنج شهر و یک روستا ختم می شود، اما افزایش این رقم به بیش از 13 هزار و 150 روستا درحال حاضر، نشان دهنده آن است که بخش گازرسانی از رشد بسیار قابل ملاحظه فراتر از برنامه ها و انتظارها، برخوردار بوده است.

 

روند گازرسانی در کشور با پیروی از الگوی عدالت محوری جریان داشته است ، به گونه ای که آخرین آمار گازرسانی از انتقال گاز به 937 شهر و بیش از 13 هزار و 150روستای کشور خبر می دهد.

به این ترتیب 97 درصد از واحدهای مسکونی شهری و 62 درصد از واحدهای مسکونی روستایی از انرژی گاز بهره می گیرند و بطور کلی 89 درصد مردم به این نعمت دست یافته اند.

شمار مشترکان خانگی، تجاری و صنعتی نزدیک به 16میلیون مشترک است،این در حالی است که تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی (سال 57) تنها 51هزار خانوار تحت پوشش گاز طبیعی قرار داشتند.

 

ˈجواد اوجیˈ مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران اواخر سال گذشته در سخنانی از بهره برداری و اجرای بیش از 2 هزار پروژه گازرسانی در طرحهای توسعه ای شرکت ملی گاز ایران خبر داد و گفت: این طرحها شامل بهره برداری از 1645 پروژه گازرسانی مشتمل بر 24 شهر و 1147 روستا، 22 پروژه ساختمانی، 10 پروژه خط انتقال گاز، 305 پروژه صنعتی، 21 مورد ایستگاه CNG و گازرسانی به 141 هزار و 221 واحد مسکونی مسکن مهراست.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA