هرکجا به مردم اعتماد کرده‌ایم و مردم وارد صحنه شده‌اند تمام ناشدنی‌ها،شدنی شده است

 رییس جمهور با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه ملت ایران همواره حماسه‌ساز بوده‌اند، اظهار داشت: بدون تردید ملت ایران با اراده بالا و اصلاح جهت‌گیری‌ها و مدل‌های اقتصادی و حرکت در این مسیر و نیز با حضور حماسی و تاریخ‌ساز و انتخاب برجسته خود حماسه اقتصادی و سیاسی را رقم زده و دشمنان خود را مأیوس خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،دکتر محمود احمدی نژاد در اجتماع پرشور مردم استان سمنان در سخنانی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری گفت: قله حماسه سیاسی در سال جاری انتخابات است، در ایران انتخابات بسیار مهم و نقش مردم بسیار اصیل است امروز در دنیا ادای دموکراسی را در می‌آورند، احزاب و گروه‌ها از بین مهره‌های معدود تصمیم می‌گیرند و مردم نیز چاره‌ای جز تمکین ندارند.
رییس‌جمهور با اشاره به ضرورت حضور مردم در انتخابات برای پیشرفت کشور گفت: احکام الهی نیز جز با آگاهی خود مردم پیاده نخواهند شد، اگر مردم به هر دلیلی همراهی نکنند، عدالت و احکام آن اجرا نخواهد شد.
دکتر احمدی‌نژاد گفت: حضور توده‌های مردم حل کننده مشکلات امروز کشور است و یک مشارکت حداکثری می‌تواند تمام معادلات را بر هم بریزد ، اگر ملت یکپارچه در مسیری حرکت کنند، می‌توانند تمام موانع را بردارند، آنهایی که در ادامه طراحی‌های دشمن به دنبال مأیوس کردن ملت از انتخابات هستند به اهداف خود نخواهند رسید، انتخابات حق مردم است، امام راحل و رهبری معظم انقلاب فرمودند که یک رأی بیشتر ندارند و طبق فرموده مقام معظم رهبری همه سلایق باید در انتخابات شرکت کنند.
رییس جمهور ادامه داد: برخی باید مراقب باشند که سخنانی نگویند که مردم را بی‌انگیزه و یا مایوس کنند وقتی رهبری عزیز با جایگاه برجسته‌ای که دارند به صراحت می‌گویند که من یک رای بیشتر ندارم، این درسی است برای همه‌ ، اما یک عده نظر رهبری را تفسیر می کنند و این ارتباطی به آنها ندارد ، این مردم هستند که باید تصمیم بگیرند.
وی در ادامه با اشاره به فشارهای اقتصادی و اینکه در یک جنگ اقتصادی تمام‌عیار قرار داریم، گفت : تمام تلاش‌ها و فشارهای دشمنان به خاطر این است که آنها می‌خواهند مردم وارد عرصه‌های اقتصادی نشوند و برخی نیز در داخل با آنها همکاری می‌کنند چرا که می‌دانند اگر مردم ایران وارد عرصه شوند، تمام محاسبات را به هم خواهند ریخت.
رئیس‌جمهور ادامه داد: 76 میلیون انسان اگر در یک راستا حرکت کنند و این انرژی رها شود، توان فراوانی برای ساختن اقتصاد ایجاد خواهد شد.
احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به توطئه‌های گوناگون علیه اقتصاد کشور گفت: باید یک مدل اقتصادی بومی را در کشور اجرا کنیم که نتوانند در آن مدل اخلال ایجاد کنند، البته دولت در این باره نیز هفت طرح اقتصادی ارائه داد و طرح هدفمندی یارانه‌ها را اجرا کردیم و تلاش شد تا بی‌عدالتی در کشور برداشته شود، در این میان برخی‌ها گفتند که اجرای این طرح به ضرر کشور است و از همان روز اول فشارها و کارشکنی‌ها آغاز شد.
احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه هدفمندی یارانه‌ها می‌توانست بسیاری از مشکلات کشور را حل کند، گفت: این طرح را ملت اجرا کرد و اگر هدفمندی یارانه ها به طور کامل محقق می‌شد، یارانه هر ایرانی در هر ماه 250هزار تومان بود.
وی با اشاره به برخی مخالفت‌ها با طرح هدفمندی یارانه‌ها گفت: برخی چنین می‌گفتند که اگر به مردم پول بدهیم آنها تنبل خواهند شد اما بعد طرحی تصویب می‌شود که به بی‌کارها پول بدهیم که البته ما نیز با آن موافق هستیم. چگونه است که این بد است و آن خوب؟ یارانه‌ای را که می‌خواهیم از خود مردم بگیریم و به آنها بدهیم.
رئیس‌جمهور ادامه داد: در هر کجا که مردم به میان آمدند کار با موفقیت جلو رفته است، طرح هدفمندی یارانه‌ها نیز از سوی خود مردم اجرا شد اما زمانیکه مرحله دوم آن در حال اجرا بود گفتند که این طرح تبلیغاتی است، اگر این طرح بد و شکست خورده است چرا اجرای آن تبلیغاتی محسوب می‌شود؟

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA