تثبیت قیمت و سهمیه‌های بنزین تا اطلاع ثانوی

 رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با اشاره به بررسی سناریوهای قیمتی و غیر قیمتی گازوئیل به منظور مقابله با قاچاق سوخت از تثبیت قیمت و سهمیه‌های بنزین تا اطلاع ثانوی خبر داد و اعلام کرد: سناریوهای افزایش احتمالی قیمت گازوئیل به‌طور مشترک در ستاد سوخت، هدفمندی یارانه‌ها و مقابله با قاچاق کالا و ارز در حال بررسی است.

سیدمجتبی شفیعی در گفتگو با مهر درباره راهکارهای دولت به منظور مقابله با قاچاق سوخت و مدیریت مصرف گازوئیل به ویژه در ناوگان حمل و نقل کشور، گفت: در حال حاضر سناریوهای مختلف قیمتی و غیر قیمتی برای مقابله با قاچاق سوخت در دستور کار قرار دارد.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اعلام اینکه در کنار اعمال سیاست‌های قیمتی باید اهرم های نظارتی و بازرسی هم برای مقابله با قاچاق گازوئیل مورد توجه قرار بگیرد، تصریح کرد: هم اکنون مجموعه ای از پیشنهادها در حال بررسی است.

این مقام مسئول در پاسخ به این سئوال مهر که افزایش قیمت گازوئیل به ویژه در مبادی مرزی تا چد حدی جدی است؟ اظهار داشت: در شرایط فعلی پیشنهادهای افزایش احتمالی قیمت گازوئیل در ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، ستاد هدفمندی یارانه ها و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حال بررسی کارشناسی است.

این عضو کابینه دولت با بیان اینکه در کنار بسته‌های قیمتی تاکنون راهکارهای مکانیزه همچون پایش و رصد مصرف گازوئیل متناسب با پیمایش خودروها در حال اجرا است، تبیین کرد: به زودی کلیات جدیدی برای مدیریت مصرف گازوئیل به ویژه در مبادی مرزی توسط ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز و با مشارکت ستاد سوخت تدوین و اعلام می شود.

شفیعی همچنین در خصوص احتمال افزایش قیمت بنزین و یا تغییر در سهمیه سوخت خودروهای سواری، یادآور شد: فعلا بحثی در خصوص افزایش قیمت بنزین و یا تغییر سهمیه‌های سوخت خودروها مطرح نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هر گونه تغییر در قیمت و یا سهمیه بنزین به طور گسترده توسط ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور اطلاع رسانی خواهد شد.

پس از اجرای فاز اول قانون هدفمندسازی یارانه ها گازوئیل در داخل کشور به صورت دو نرخی 150 و 350 تومان به ناوگان حمل و نقل، صنایع و نیروگاه ها تحویل داده می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA