مصمم هستیم از دانشگاههای کشور برای ورود به صنعت ارتباطات و فناوری پشتیبانی کنیم

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مصمم هستیم از دانشگاههای مهم و مطرح کشور برای ورود به صنعت ارتباطات و فناوری و همچنین ورود این صنعت به دانشگاه، پشتیبانی مالی و قانونی کنیم.
محمد حسن نامی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی دولت تصریح کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالای علمی کشور در رشته های مرتبط اخیرا جلسه ای را با روسای دانشگاههای مهم از جمله صنعتی شریف، امیرکبیر، علم و صنعت، خواجه نصیر، اصفهان ، شیراز و همچنین دانشگاه آزاد برگزار کردیم و ضمن اعلام آمادگی وزارتخانه برای استفاده از ظرفیت آنان قول مساعد دادیم تا از آنها پشتیبانی کنیم.
وی خاطر نشان کرد: از 4 میلیون و پانصد هزار دانشجو حدود 785 هزار نفر در رشته های برق و کامپیوتر تحصیل می کنند ضمن اینکه در سال 91، 74 درصد از 150 نفر رشته های برتر کنکور جذب رشته های برق و کامپیوتر شدند که این نشاندهنده ظرفیت بالای علمی کشور است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما باید این ظرفیت و پتانسل را ساماندهی کنیم و از دانشمندان جوان، پارکهای فناوری، شرکتهای موجود در پارکهای فناوری و دانشگاههای دارای ظرفیت پشتیبانی کنیم.
نامی اظهار کرد: به دنبال این هستیم تا در سال جاری مکانی را برای دانشگاهها در داخل وزارتخانه درنظر بگیریم تا روسای دانشگاهها خود ساماندهی کنندکه انشاالله بتوانیم از این ظرفیت بالای علمی کشور استفاده کامل را برده و در منطقه و جهان حضور فعال داشته باشیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA