دونده ایرانی به مقام سوم مسابقات جهانی نیمه ماراتن مادرید دست یافت

ˈحسین فاضلیˈ دونده دو استقامت ایران در سیزدهمین دوره مسابقات نیمه ماراتن مادرید پایتخت اسپانیا به مقام سوم رده سنی بالای 55 سال این مسابقات دست یافت. 

او هنگام رسیدن به خط پایان مسابقات، پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآورد و پیام صلح و دوستی دولت و ملت ایران را به مردم اسپانیا و 21 هزار از شرکت کنندگان این مسابقه از 65 کشور جهان ابلاغ کرد.

فاضلی علاوه بر پیام صلح و دوستی، نشان سازمان میراث فرهنگی و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران را نیز به مسئولان فدراسیون ماراتن مادرید اعطا کرد که با استقبال آنها روبرو شد.

بر اساس نتایج اعلام شده، فاضلی موفق شد مسافت 21 کیلومتری مسابقه را در رده پیشکسوت مردان بالای 55 سال در مدت یک ساعت و 23 دقیقه و 23 ثانیه و مسیر 10 کیلومتری نخست را در مدت 39 دقیقه و 19 ثانیه طی کند.

او در این مسابقه بطور متوسط هر کیلومتر را در سه دقیقه و 57 ثانیه دوید.

نفرات اول و دوم این رده به ترتیب ˈخوان کارلوس لوپزˈ و ˈداوید رئیدˈ از اسپانیا بودند که اولی هفت دقیقه و 28 ثانیه و دومی، دو دقیقه و 31 ثانیه زودتر از فاضلی به خط پایان مسابقه رسیدند.

این مسابقات در مجموع در شش رده نوجوانان، جوانان، بزرگسالان، افراد بالای 35 سال، پیشکسوتان 45 تا 54 سال و پیشکسوتان بالای 55 سال در دو بخش زنان و مردان برگزار شد و در مجموع حدود 21 هزار نفر از اسپانیا و دیگر کشورهای جهان در آن شرکت کردند.

مسافت نیمه ماراتن این مسابقات 21 کیلومتر و 97 متر بود که در آن 18 هزار و 800 نفر ثبت نام کرده بودند و در مسافت پنج کیلومتری مینی ماراتن نیز 1800 نفر حضور داشتند.

این مسابقات بطور همزمان از پارک ˈرتیروˈ در مرکز مادرید شروع شد و شرکت کنندگان پس از رسیدن به خط پایان بر اساس رده سنی که در آن شرکت کرده بودند، رتبه بندی شدند.

نفر اول مجموع رشته های سیزدهمین دوره مسابقات نیمه ماراتن مادرید در رشته مردان ˈهایله تگگنˈ دونده ای از اتیوپی با زمان یک ساعت و 2 دقیقه و 57 ثانیه و در رشته زنان نیز هموطنش، ˈتولوات مسرت کیتاتاˈ بود که این مسافت را در مدت یک ساعت و 11 دقیقه و 31 ثانیه طی کرد که رکورد جدیدی در این مسابقات به شمار می رود. رکورد قبلی رشته زنان را ˈسعود کامپوچیاˈ دونده مراکشی با یک ساعت و 12 دقیقه و 55 ثانیه از سال 2010 میلادی در اختیار داشت.

جوایز این مسابقات مبلغ 16 هزار یورو بود که نفرات اول رده های مختلف 1700 یورو و نفرات دوم 1000 یورو دریافت می کنند. علاوه بر آن، جوایز ویژه ای نیز برای نفرات اول اسپانیا به میزان 1200 یورو و 1000 یورو نیز برای ارتقادهنده رکوردهای قبلی اختصاص یافته است.

این مسابقات از پارک رتیرو آغاز و پس از عبور از 27 خیابان و میدان در نیمه مرکزی و شمالی شهر مادرید در همان پارک به پایان رسید.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA