مقرری شش ماهه دانشجویان خارج کشور تا پایان فروردین پرداخت می شود

معاون وزیرعلوم و رییس سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: مقرری و شهریه شش ماهه اول سال 92 دانشجویان ایرانی خارج کشور تدارک دیده شده و تا پایان فروردین ماه دراختیار آنها قرار خواهد گرفت.

 به گزارش ایرنا، ˈمحمود ملاباشیˈ در جمع خبرنگاران افزود: تمام شهریه و مقرری دانشجویان ایرانی خارج کشور تا 30 اسفندماه 91 به آنها پرداخت شده و در تلاشیم مقرری شش ماهه اول امسال آنها نیز حداکثر تا پایان فروردین ماه به دست این دانشجویان برسد.

وی ادامه داد: تعدادی از دانشجویان بورسیه سال گذشته به دلیل عجله ای که داشتند و مشکلات اعتباری که سازمان دانشجویان داشت، با هزینه خودشان به خارج کشور رفته و مشغول به تحصیل شدند که پس از تامین بودجه و اعتبار، کل هزینه هایی که آنها متقبل شده بودند را به آنها برگرداندیم.

ملاباشی به اقدام جدید معاونت امور دانشجویان خارج سازمان دانشجویان در سال گذشته برای استفاده از فرصت های مطالعاتی شش ماهه در دانشگاه های داخل کشور اشاره کرد و گفت: سال گذشته از دانشگاه های داخل نیز خواستیم که دانشجویان دکتری را برای انجام تحقیقات شش ماهه بپذیرند که خوشبختانه مورد استقبال واقع شد و این طرح در سال 92 نیز دنبال خواهد شد.

وی از پذیرش هزار و 198 دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه های کشور در سال 91 اشاره کرد و توضیح داد: تا قبل از سال 90، شیوه پذیرش دانشجویان غیرایرانی به صورت بررسی پرونده بود که در سال 91، دو آزمون در کشورهای افغانستان و تاجیکستان برای پذیرش دانشجو برگزار کردیم و بنا داریم این آزمون ها را در تعداد دیگری از کشورها که دانشجویان آنها متقاضی ادامه تحصیل در ایران هستند در سال جاری برگزار کنیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA