هشدار وزارت بهداشت به ایرانیان بازگشته از كشور چین

 دکتر ˈمحمد مهدی گویاˈ به کسانی که قصد مسافرت به چین به خصوص شهرهای شانگ های و جیانگ زو را دارند، توصیه کرد: به هیچ وجه با پرندگان و محصولات پرندگان تماس نداشته باشند.

وی تاکید کرد: افرادی هم که با پرندگان در تماس بوده و دچارعلایم شبیه آنفلوآنزا شده اند باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنند.

دکتر گویا با تاکید براین که تا این لحظه موضوع انتقال این بیماری از طریق انسان به انسان به اثبات نرسیده است، گفت: به طور مستمر و با دقت پیگیر وضعیت این بیماری از طریق سازمان جهانی بهداشت هستیم و تلاش می کنیم به موقع اطلاعات تازه را در اختیار مردم قرار دهیم.

رییس مرکز مدیریت بیماری ها در تشریح شیوع بیماری آنفلوآنزای H7N9 در چین گفت: از حدود 10 روز پیش موارد این بیماری در چین شناسایی شده و تا این لحظه 16 مورد از بیماری گزارش شده است.

وی با اشاره به شدت بیماری زایی آنفلوآنزای H7N9 گفت: از 16 نفر مبتلا شده به این بیماری، تعداد 15 نفر در وضعیت بحرانی بسر می برند که شش نفر از آنان فوت کرده اند.

دکتر گویا افزود: وزارت بهداشت چین حدود 600 نفر را که به نوعی با 15 مبتلا به بیماری در تماس بوده اند، تحت مراقبت دقیق قرار داده است، اما هنوز هیچ یک از آنان، به بیماری مبتلا نشده اند و این نشان می دهد که در زمان حاضر بیماری توانایی انتقال از انسان به انسان را نداشته است.

به گزارش سایت اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی (وبدا) گویا در عین حال گفت: دانشمندان چینی در حال رمزگشایی از این ویروس هستند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA