جزییات بخشنامه جدید ارزی دولت

 بر اساس بخشنامه جدید دولت، صدور ثبت سفارش برای تمامی کالاهای مشمول گروه دهم کالایی که تا پایان بهمن ماه سال جاری 91 وارد گمرکات اجرایی شده و برای آنان قبض انبار معتبر صادر شده باشد، با رعایت ضوابط، حداکثر تا پایان فروردین 1392 از محل ارز متقاضی بلامانع خواهد بود.

به گزارش ایرنا، دولت به تازگی تصمیم جدیدی را برای ثبت سفارشات انجام شده کالاهای گروه ده اتخاذ کرده، این در شرایطی است که واردات این گروه کالایی به کشور همچنان ممنوع است.

براساس تصمیم جدید دولت، چگونگی ثبت سفارش کالاهای مشمول گروه دهم اعلام شده است که بر این اساس، صدور ثبت سفارش برای تمامی کالاهای مشمول گروه دهم کالایی که تا پایان بهمن ماه سال جاری 91 وارد گمرکات اجرایی شده و برای آنان قبض انبار معتبر صادر شده باشد، با رعایت ضوابط و سایر مقررات ملحوظ و حسب مورد نسبت به اخذ گواهی قانونی ذیربط، حد اکثر تا پایان فروردین 1392 از محل ارز متقاضی بلامانع خواهد بود.

متن کامل بخشنامه جدید دولت به شرح زیر است:

"صدور ثبت سفارش برای تمامی کالاهای مشمول گروه دهم کالایی که تا پایان بهمن ماه سال جاری 91 وارد گمرکات اجرایی شده و برای آنان قبض انبار معتبر صادر شده باشد، با رعایت ضوابط و سایر مقررات ملحوظ و حسب مورد نسبت به اخذ گواهی قانونی ذیربط، حد اکثر تا پایان فروردین 1392 از محل ارز متقاضی بلامانع خواهد بود.

تبصره 1: از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، ماخذ حقوق ورودی اینگونه کالاها (گروه دهم کالایی) مطابق با ماخذ جداول ضمیمه کتاب قانون مقررات صادرات و واردات سال 1391 محاسبه و از چارچوب مفاد ماده 11 آیین نامه اجرایی تبصره یک ماده (...) قانون امور گمرکی ، خارج میباشد .

تبصره 2: ترخیص کالاهایی که در گروه سوم لغایت نهم گروه کالایی حداکثر تا تاریخ 30/11/91 ثبت سفارش شده‌اند و پس از اظهار در گمرک اجرایی به دلیل اختلاف تعرفه اظهاری با نظر استنباطی کارشناسان گمرک در گروه دهم کالایی طبقه بندی می‌گردند، با رعایت مفاد تبصره یک، منعی نخواهد داشت."

دولت هیچگاه اسامی اولویت ده کالایی را به صراحت اعلام نکرده است. پیگیری خبرنگار مهر از مسئولان سازمان توسعه تجارت ایران نیز برای دریافت فهرست اولویت ده کالایی تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA