حذف پیک و تکالیف نوروزی دانش‌آموزان از امسال

 وزیر آموزش و پرورش از حذف پیک نوروزی و تکالیف دانش‌آموزان از نوروز امسال خبر داد و گفت: عیدی آموزش و پرورش به دانش آموزان در نوروز امسال این است که تعطیلات را در کنار خانواده خوش بگذرانند.
به گزارش ایسنا،حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه همایش آماده باش نوروزی همیاران، پلیس یاران و فرهنگ یاران ترافیک گفت: آموزش و پرورش یک ظرفیت بزرگ اجتماعی و یک سرمایه برای ملت است، چرا که تاثیرگذارترین و تاثیرپذیرترین نهاد اجتماعی است. تاثیرپذیری از این منظر که دانش‌آموزان در سن تعلیم و تربیت هستند و همواره در حال یادگیری و تاثیرگذاری؛ به این معنا که هرآنچه را که در این سن بیاموزند در آینده نیز بر اساس آن آموخته‌ها رفتار خواهند کرد، لذا این ظرفیت برای آموزش و پرورش بسیار مهم است.
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی با شناخت ظرفیت آموزش و پرورش برنامه‌ریزی و تدابیر خوبی اتخاذ کرده است، تصریح کرد:‌ در حال حاضر 10 میلیون دانش‌آموز و 200 هزار معلم با نیروی انتظامی همکاری می‌کنند.
حاجی بابایی از سایر نهادها و دستگاه‌ها نیز خواست تا برای ارتقای فرهنگ و هرآنچه را که می‌خواهند به جامعه آموزش دهند از طریق آموزش و پرورش وارد شوند، چرا که این ظرفیت‌ می‌تواند برای بخش صنعت، کشاورزی، محیط زیست، امور قضاوت و مسائل عدالت اجتماعی یک فرصت مناسب باشد.
وی تاکید کرد: هر نهاد و یا دستگاهی که می‌خواهد برای امور فرهنگی برنامه‌ریزی کند باید از ظرفیت آموزش و پرورش استفاده کند.
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا آموزش و پرورش برنامه‌ای برای ورود مباحث ترافیکی به کتب درسی دارد یا خیر؟ گفت: آموزش و پرورش مسائل اجتماعی را در قالب مهارت‌های اجتماعی وارد کتابهای درسی کرده است و از مهر 92 دانش آموزان اول متوسطه اول در کتاب‌ مهارت‌های اجتماعی این موضوعات را آموزش خواهند دید.
حاجی بابایی درباره عیدی آموزش و پرورش به دانش آموزان نیز گفت: عیدی امسال ما به دانش آموزان حذف پیک نوروزی و تکالیف درسی دانش آموزان است، چرا که معتقدیم خانواده نقش بسیار مهمی در تربیت فرزندان دارد، لذا امسال دانش آموزان در کنار خانواده از تعطیلات نوروزی نهایت استفاده را ببرند و خوش بگذرانند.
وی درباره اینکه سال گذشته نیز حذف پیک نوروزی عنوان شد، اما همچنان امسال برخی از استان‌ها پیک نوروزی را در میان دانش‌آموزان توزیع خواهند کرد، گفت: حذف یک برنامه حداقل یک سال طول می‌کشد، اما از نظر ما امسال دانش آموزان تکلیف عید و پیک نوروزی ندارند.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه عنوان کرد: در ارائه تکالیف نوروزی برخی‌ها کاتولیک‌تر از پاپ می‌شوند و می‌خواهند بگویند با این کار فوق برنامه برای دانش‌آموزان می‌گذاریم، اما این را به حساب ما نگذارند.
تعارف کردن در رانندگی به فرهنگ تبدیل شود
مچنین حاجی بابایی در همایش آماده باش نوروزی همیاران، پلیس یاران و فرهنگ یاران ترافیک اظهار کرد: دانش آموزان شنبه تا چهارشنبه و جمعه را همیار پلیس باشند و پنج شنبه‌ها را همیار پدر و مادرهایشان.
وی افزود: زندگی سراسر نظم است و این موضوع فقط برای خود ما نیست، بلکه باید رعایت نظم برای دیگران نیز ارزشمند باشد.
وزیر آموزش و پرورش راه‌اندازی ششم ابتدایی و توجه به این دوره را یکی از مهمترین برنامه‌های آموزش و پرورش برای نظم آموزی و ارتقای فرهنگ اجتماعی عنوان و تصریح کرد:‌ دانش آموزان از این سنین زندگی کردن در جامعه را می‌آموزند، بنابراین باید فرهنگ ارتباطات اجتماعی درست را به آنها بیاموزیم.
حاجی بابایی تاکید کرد: همانگونه که در ورود به منزل و یا مساجد همه عادت به تعارف کردن به یکدیگر دارند باید در رانندگی نیز تعارف کردن به یک فرهنگ تبدیل شود، چرا که بیشترین اتفاقات و ناراحتی خانواده‌ها به علت عدم تعارف کردن در هنگام رانندگی رخ می‌دهد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA