سامانه مشاوره الکترونیک راه اندازی شد

ˈاسدالله عباسیˈ در همایش مشاوره و هدایت آموزشی در حوزه آموزش های مهارتی که در محل سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار شد، عنوان کرد سیستم آموزشی باید به گونه ای باشد که افراد پس از آموزش بتوانند جذب بازار کار شوند.
به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر نقش مشاوره در حوزه تقویت بازار کار اظهار داشت: هم اکنون مشاوران در مدارس کارایی لازم را ندارند و نمی توانند دانش آموزان را برای دستیابی به شغل آینده هدایت کنند.
عباسی در ادامه بیان داشت: متاسفانه حتی در بحث آموزش عالی چنین مشاوره هایی نداریم.
وی معتقد است: هم اکنون ایران به لحاظ تربیت تکنسین دارای آمادگی بالایی است و می تواند با بسیاری از کشورها در چنین زمینه ای رقابت کند.
عباسی با اشاره به موضوع دستمزد تصریح کرد: بی تردید موضوع دستمزد بر روی بهره وری به تنهایی بی تاثیر است و باید عوامل دیگر را در کنار این عامل جستجو کرد.
به گفته سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، علم درهر جایی که است باید مورد استفاده قرار گیرد.
وی اظهار داشت: طی هشت سال اخیر سازمان آموزش فنی و حرفه ای 75 درصد فضاهای آموزشی خود را توسعه داده است.
همچنین در پایان این مراسم سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به همراه ˈ کورش پرند ˈ معاون وزیر تعاون کار ، و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، معاونین و مدیران کل ستادی این سازمان از واحد های مختلف این سازمان از جمله دفاتر فناوری اطلاعات، مهارتهای پیشرفته، روابط عمومی ، توسعه فناوری و آموزشی، بین الملل بازدید کردند و از 50عنوان کتب در زمینه آموزشهای مهارتی رونمایی شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA