افزایش تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده

  رئیس کل بانک مرکزی از افزایش تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده خبر داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، محمود بهمنی در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان جدید مرکز مبادلات ارزی کشور با بیان اینکه این افزایش را ابلاغ کردیم افزود: میزان این تسهیلات از 20 تا 30 میلیون تومان متفاوت است.
وی درباره افزایش وام خرید مسکن نیز گفت : بانک مسکن، وام مسکن را به صورت دوره ای پرداخت می کند اما حتما برنامه افرایش وام ساخت مسکن را داریم تا بتوانیم تولید مسکن را افزایش دهیم و قیمت ها را تعدیل کنیم.
رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به افزایش قیمت خودرو، وام خرید آن افزایش نمی یابد، گفت: منابع بانکی ما محدود است و با توجه به منابع می توانیم تسهیلات بدهیم.
بهمنی با اشاره با اینکه نظام بانکی همه امکانات خود را در اختیار کشور قرار داده است افزود : باید برای پاسخ به نیازها به سمت تامین منابع از طریق سرمایه گذاری های خارجی، بخش خصوصی و بورس برویم.
رئیس کل بانک مرکزی درخصوص این که آیا سهمیه ارزی بانک هایی که به تعهدات ارزی خود طبق بخشنامه عمل نکرده اند قطع می شود، گفت : اگر بانکها اشتباه کرده باشند با آنها صحبت می کنیم و یا آنها بازرسان ما را قانع می کنند و یا ما آنها را متقاعد می کنیم.
وی با تاکید بر اینکه بر اساس آنچه که واقع شده عمل می کنیم افزود : اگر بانکی تخلفی نکرده باشد هیچ وقت آن را جریمه نمی کنیم.
رئیس کل بانک مرکزی گفت : همه بانک های ما بازوان ما هستند و ما از آنها باید استفاده کنیم و اگر جایی اشتباهی می کنند حتما اصلاح می شوند و کار ها به روال اصلی خود برمی گردد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA