لوایح افزایش سهام ایران در بانک بین المللی ترمیم و توسعه و الحاق ایران

 لایحه افزایش سهام جمهوری اسلامی ایران در بانک بین المللی ترمیم و توسعه و الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرقی آسیا در جلسه امروز هیئت وزیران به تصویب رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در ابتدای این جلسه رئیس جمهور درگذشت هوگو چاوز؛ رئیس جمهور ونزوئلا را به ملت، دولتمردان ونزوئلا و سایر انقلابیون جهان تسلیت گفت و وی را خلاصه نماد تمام انقلابیون تاریخ آمریکای لاتین دانست که روح امید، پایداری، شجاع و اعتماد به نفس را در ملتها زنده کرد.
همچنین رئیس جمهور دستور داد مجلس بزرگداشتی به همین مناسبت در هفته آینده برگزار شود.
در ادامه این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی از جمله تنفیذ فهرست مناطق کمتر توسعه یافته برای دوره برنامه پنجم توسعه، پس از بحث و بررسی از تصویب دولت گذشت.
بر اساس تصمیم دولت، فهرست مناطق محروم مصوب 1388 به منظور اعمال معافیت مالیاتی ناشی از فعالیت های تولیدی و معدنی در بخش های تعاونی و خصوصی برای اجرا در طی دوره برنامه پنجم توسعه تنفیذ می شود.
همچنین لایحه افزایش سهام جمهوری اسلامی ایران در بانک بین المللی ترمیم و توسعه(مربوط به بانک جهانی) با هدف حفظ و افزایش جایگاه ایران در بانک یاد شده و لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرقی آسیا(آ.سه. آن) از دیگر مصوبات امروز هیئت وزیران بود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA