جزییات افزایش تسهیلات30میلیون تومانی ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده

 معاون وزیر راه و شهرسازی جزییات افزایش تسهیلات ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده به 30 میلیون تومان را تشریح کرد.
مجید کیان‌پور در گفتگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت با اعلام این خبر اظهار داشت: پیش از این در کارگروه مسکن کشور، افزایش وام بافت فرسوده در اردیبهشت ماه جاری به 30 میلیون تومان به تصویب رسید که جهت تصویب نهایی به شورای پول اعتبار ارسال شده بود .
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با بیان اینکه پرداخت تسهیلات از طریق بانک مرکزی به بانک های ملی، سپه، صادرات، تجارت، ملت و رفاه ابلاغ شده است ، گفت: بر اساس تصمیم اخیر شورای پول و اعتبار میزان وام از 20 میلیون به 30 میلیون تومان افزایش یافت .
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص سرنوشت پرونده های قبل از تصویب افزایش وام، اظهار داشت: پرونده هایی که به عقد قرارداد نرسیده باشند بطور حتم می توانند هر زمانی که افزایش وام مصوب شد از این تسهیلات استفاده کنند.
کیان‌پور با تاکید بر اینکه با افزایش وام ساخت تا سقف 30 میلیون تومان، روند نوسازی وبهسازی در بافت‌های فرسوده تسریع می‌یابد گفت: با تصمیم شورای پول اعتبار در آینده نزدیک شاهد سرعت بخشی در نوسازی بافت‌های فرسوده خواهیم بود .
معاون وزیر راه و شهر سازی با بیان اینکه در نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری، اعطای تسهیلات، تخفیف عوارض شهرداری و سایر امتیازات در قوانین پیش بینی شده است گفت : با افزایش وام در بافت های فرسوده و مشارکت حداکثری مردم و مساعدت و همکاری ادارات کل راه و شهرسازی ، شهرداریها و دیگر نهاد های مسئول ، زمینه تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه درحوزه بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده فراهم خواهد شد .
کیان پور تصریح کرد: افزایش تسهیلات نوسازی در محدوده بافت های فرسوده باعث خواهد شد که تولید و عرضه مسکن در کلانشهر ها بویژه در شهر تهران افزایش پیدا کند.
وی در پایان گفت: هیچ گونه محدودیتی در ایجاد مسکن مهر در بافت فرسوده توسط انبوه‌سازان وجود ندارد و وزارت راه و شهر سازی آماده کمک به انبوه‌سازان است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA