ایجاد زیرساخت فنی بازی های رایانه ای توسط سازمان فناوری اطلاعات

 بر اساس تمهیدات پیش بینی شده در شبكه ملی اطلاعات، زیرساخت های مورد نیاز در حوزه های بازی های رایانه ای پیاده سازی می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس علی حكیم جوادی در نشست مشترك با بنیاد ملی بازیهای رایانه ای ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: یكی از برنامه های وزارت ارتباطات، ایجاد بسترهای مناسب دراین حوزه است تا بخش خصوصی بتواند فعالیت‌های موثری داشته باشد.

وی افزود: بر همین اساس، در شبكه ملی اطلاعات تمهیداتی در نظر گرفته‌ شده تا اطلاعات با پهنای باند بالا ارائه شود که در این میان یکی از بخش‌های این شبکه می‌تواند به بازیهای رایانه‌ای اختصاص داشته باشد.

وی با بیان این مطلب كه معتقدیم می بایست در حد امكان انجام کارها به بخش خصوصی سپرده شود تصریح كرد: در این خصوص نیز در زمینه تولید موتور بازی داخلی، ما حمایتهای لازم را به عمل خواهیم آورد تا با این حمایت‌ها موتورهای بازی ما به رتبه‌ای مناسب در منطقه دست پیدا کرده و صادرات ما در این حوزه افزایش یابد.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اهمیت پرداختن به بازی های رایانه ای ادامه داد: امروز بحث بازیهای رایانه‌ای یکی از موضوعات بسیار مهمی است که چه از نظر فرهنگی و چه از دیدگاه اقتصادی اهمیت بسیار دارد و کشورهای مختلف دنیا در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند چراکه در این حوزه بازگشت سرمایه نیز بسیار سریع اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به اشتغال‌زایی و درآمد بالایی که بازی‌های رایانه‌ای ایجاد می‌کند گفت: بحث فرهنگ سازی در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه این بازیها راه ورود فرهنگ‌های بیگانه هستند و کشورهای مختلف تلاش دارند در قالب این بازی‌ها جوانان و نوجوانان دیگر کشورها را هدف قرار دهند.

علی حكیم جوادی با بیان این مطلب كه اگر فکر ریشه‌ای نداشته باشیم ممکن است در معرض تهدیدات آسیب‌های مختلف قرار بگیریم تاكید كرد: یكی از موضوعاتی كه در اجلاس های بین المللی از جمله نشست WSIS در یونسكو مطرح می شود، میزان استفاده از فرهنگ و زبان كشورها در فضای مجازی است كه معتقدم از طریق بازی های رایانه ای می توان به عنوان یكی از ابزارهای موجود در این بخش استفاده كرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA