عیدی فرهنگیان بازنشسته در 15 استان کشور پرداخت شد

 وزیر آموزش و پرورش از پرداخت عیدی فرهنگیان بازنشسته در 15 استان کشور خبر داد و گفت:اعتبار لازم برای پرداخت عیدی از خزانه، مرحله به مرحله دریافت شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، ˈحمیدرضا حاجی باباییˈ در حاشیه نخستین همایش نقش آموزش و پرورش در توسعه کارآفرینی از منظر تحول بنیادین در اردوگاه شهید باهنر در جمع خبرنگاران افزود:پرداخت حقوق معلمان حق التدریسی نیز تا پایان دی ماه ،انجام شده و اگر منطقه ای هنوز حق التدریس را دریافت نکرده باشند در مرحله پرداخت قرار دارد.
وی درباره بودجه سال آینده وزارت آموزش و پرورش گفت: باید کارهای بودجه ای مجلس شورای اسلامی انجام شود تا پس از آن در این زمینه صحبت کنیم.
وزیر آموزش و پرورش همچنین در مورد پرداخت سرانه مدارس نیز افزود:در این زمینه هر پولی داده شود ظرف یک ساعت به حساب وزارت آموزش و پرورش واریز خواهیم کرد.
حاجی بابایی درباره حق الزحمه تولیدات دانش آموزان هنرستانی اظهار داشت: فعالیت هنرستان ها ، فنی است و منجر به تولید می شود . به عنوان مثال درآمد تولیدات هنرستان های کشاورزی برای هنرستان و هنرجویان هزینه می شود.
وی ادامه داد:طرح هایی در جشنواره ها نظیر جابربن حیان و خوارزمی نیز منجر به تولید شده اند که باید این طرح ها همچنان مورد حمایت مالی قرار بگیرند که دولت در این زمینه کمک هایی کرده است.
به گفته وزیر آموزش و پرورش، حمایت از تولیدات هنرجویان طی چندین سال در آموزش و پرورش انجام شده و این اقدام، عملیاتی تر و جدی تر خواهد شد.
حاجی بابایی در مورد توسعه رشته های جدید هنرستانی گفت: رشته فیلمبرداری و انیمیشن به رشته های هنرستانی ، افزوده شده است.
وی افزود:مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان نیز در سال آینده راه اندازی می شود.
حاجی بابایی درمورد سنگین بودن تکالیف نوروزی افزود:به ادارات آموزش و پرورش اعلام کرده ایم که اگر تکالیف نوروزی به دانش آموزان ارایه می شود نه سخت و نه آسان باشد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA