تشریح برنامه‌های نوروزی در موزه‌ها و اماکن تاریخی

 معاون میراث فرهنگی کشور گفت: آیین تحویل سال نو در تمامی موزه‌ها و اماکن و محوطه‌های جهانی سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا، مسعود علویان صدر معاون میراث فرهنگی کشور با بیان این مطلب اظهار داشت: 2500 بنا و محوطه تاریخی در تمام کشور ساماندهی و آماده‌سازی شده‌اند تا در ایام نوروز میزبان علاقه‌مندان به آثار تاریخی و فرهنگی باشند چراکه نوروز فرصت مناسبی برای آشنایی مردم با میراث ملی است.
علویان صدر ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تمهیدات لازم برای انجام برنامه‌های فرهنگی، برگزاری آیین های سنتی و برپایی نمایشگاه‌های هنرهای سنتی برای گردشگران نوروزی داخلی و خارجی در ایام نوروز 92 در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: استقرار راهنمایان مجرب در تمامی موزه‌ها و آماده‌سازی و ساماندهی بنا و محوطه تاریخی در سراسر کشور از جمله اقداماتی است که توسط معاونت میراث فرهنگی به انجام رسیده است.
مسعود علویان‌صدر افزود: به منظور حفاظت بیشتر از آثار فرهنگی – تاریخی بازدید گردشگران نوروزی براساس گنجایش و ظرفیت آثار تاریخی صورت خواهد گرفت.
علویان‌صدر افزود: یکی از مفاهیم فرهنگی که می بایست در ایام نوروز مورد توجه قرار گیرد موضوع وندالیسم و آموزش در نحوه برخورد و استفاده از اماکن فرهنگی- تاریخی است به همین منظور لوح‌های سنگی و ایستگاه‌های خاطره‌نویسی در بناها و اماکن تاریخی با هدف فرهنگ‌سازی و مقابله با وندالیسم و تخریب‌گرایی ایجاد می‌شود.
معاون میراث فرهنگی کشور در ادامه نوروز را به عنوان فرصتی مناسب برای آشنایی با میراث فرهنگی و تاریخی دانست و افزود: معاونت میراث فرهنگی با تمامی امکانات و توان خود تلاش می‌کند تا گردشگران نوروزی در ایام تعطیلات بیشتر و بهتر با میراث فرهنگی کشور آشنا شوند.
علویان‌صدر خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که طبق آمار موجود اکثر مسافران نوروزی در سفرهای خود به بازدید از اماکن فرهنگی - تاریخی می‌روند، میزبانی شایسته از این گردشگران بیش از سال‌های گذشته در دستور کار ما قرار دارد.
معاون میراث فرهنگی کشور افزود: تعیین ظرفیت بلیت‌‌فروشی، تعیین مسیر حرکت و بازدید از اماکن تاریخی، ایجاد حفاظ‌ شیشه‌ای و نصب تابلو‌های راهنما از دیگر اقدامات صورت گرفته در اماکن تاریخی است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA