رتبه بندی شرکت های بیمه از اوایل سال آینده

 رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از اعلام رتبه بندی شرکت های بیمه کشور از اوایل سال آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، سیدمحمدکریمی با اعلام این مطلب افزود: 40شاخص برای رتبه بندی بیمه ها تدوین و به پژوهشکده بیمه ابلاغ شده که براساس این شاخص ها شرکت های بیمه رتبه بندی می شوند که مهمترین آن پرداخت خسارت و توجه به بیمه گذار است.
رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت: رتبه بندی در دنیا توسط چند شرکت بین المللی انجام می شود ولی به علت تحریم ، همکاری آنان با ما قطع شده است.
وی گفت: شرکت های بین المللی وقتی مشاهده کردند مشکلات بیمه در داخل کشور حل شده و تحریم ها شکسته خورده یک نوع حسادت نیز نسبت به شرکت های بیمه ایجاد کردند.
کریمی گفت: هم اکنون رتبه شرکت های بیمه کشور بسیار بالا رفته ، از اواسط سال گذشته بیمه ها در شرایط عادی بودند ولی با شکستن تحریم ها و وارد شدن بیمه ها در سطوح اصلی اقتصاد کشور به ویژه دریانوردی و هوایی جایگاه بیمه های ما بسیار بالا رفته است.
وی گفت: با همت مدیران شرکت های بیمه ، کارشناسان بسیار خوبی در این بخش تربیت شده و جایگاه بین المللی شرکت های بیمه ما ارتقا یافته است.
رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در ادامه به ضرورت بیمه موتورسیکلت ها اشاره کرد و گفت: هم اکنون از هشت میلیون دستگاه موتورسیکلت ، شش میلیون آن بیمه نیستند که خوشبختانه با ورود شرکت ˈبیمه توسعهˈ و تخفیف های بسیار خوب ، شرایط برای بیمه موتورسیکلت تسهیل شده است.
کریمی ابراز امیدواری کرد با توجه به افزایش نرخ دیه در سال آینده ، موتورسیکلت ها که بخش مهمی از تصادفات را تشکیل می دهند با پرداختن تنها 300هزار ریال ، بیمه نامه دریافت کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA