نیازمندان نیمه دوم اسفند ماه سبد عیدانه دریافت می کنند

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از توزیع سبدهای عیدانه داوطلبان هلال احمر برای ارایه خدمات اجتماعی به نیازمندان با مشارکت خیرین نیکوکار خبر داد و گفت: این سبدهای عیدانه از نیمه دوم اسفندماه جاری در میان نیازمندان توزیع می شود.

به گزارش ایرنا، ˈفرحناز رافعˈ افزود: سبدهای عیدانه از طریق جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی خیرین نیکوکار ، دریافت منابع داوطلبی و خدمات اجتماعی برای توزیع در بین جامعه هدف توزیع می شود.

وی گفت: جامعه هدف و بهره مندان این طرح ملی شامل خانواده های بی سرپرست، بد سرپرست، زنان مطلقه یا دارای همسرانی مفقود و زنان همسر از دست داده در مناطق کم برخوردار و نیازمند است.

رافع اضافه کرد، طرح سبدهای عیدانه ، امسال برای چهارمین سال متوالی در شعب جمعیت های هلال احمر و خانه های داوطلب هلال احمر در سراسر کشور به اجرا در می آید .

وی ادامه داد : با برنامه ریزی های انجام شده و برای نخستین بار این سبدهای عیدانه همچنین در مناطق زلزله زده استان های خراسان جنوبی و آذربایجان شرقی نیز توزیع خواهد شد.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر توضیح داد، امسال نیز جمع آوری کمک های مردمی در طرح ملی فرشتگان رحمت از دهه مبارک فجر آغاز و تا روز 15 اسفندماه که مقارن با جشن نیکوکاری است، ادامه خواهد داشت.

وی گفت: همچنین توزیع این کمک ها از شامگاه 15 اسفند ماه تا شب اول فروردین سال 92 (شب عید) برای نخستین بار با مشارکت داوطلبان حامی انجام خواهد شد.

وی ارزش ریالی سبدهای اهدایی به نیازمندان جامعه در طرح ملی فرشتگان رحمت را برای یک خانوار چهار نفره 2 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: سبدهای اهدایی شامل برنج، روغن، قند و شکر، رب گوجه فرنگی، چای و ماکارونی است.

مقام مسئول در هلال احمر اظهار کرد : طرح ملی سبدهای عیدانه با شعار از مردم برای مردم به اجرا در آمده و به همین منظور، شماره حساب 99999 جمعیت هلال احمر نزد بانک ملت در سراسر کشور آماده دریافت وجوه نقدی مردم نوع دوست و خیر است.

وی با بیان هم اکنون طرح ملی فرشتگان رحمت در مرحله جلب مشارکت های مردمی در سراسر کشور قرار دارد گفت: استانهای آذربایجان شرقی، هرمزگان و گلستان در جلب مشارکت های مردمی پیشتاز هستند و استان تهران هم رقابت تنگاتنگی با خیران آذری و هرمزگانی دارد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA