اختصاص سهمیه كنكور به داوطلبان مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی

 با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی محصّلان مناطق زلزله زده اهر، هریس و ورزقان استان آذربایجان شرقی در آزمون سراسری سال آینده دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، از سهمیه مناطق محروم با ضرایب خاص خود بهره مند خواهند شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هفتصد و سی امین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاستˈمحمود احمدی نژادˈ تشکیل شد و در آن موضوعات مختلف فرهنگی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
بر پایه این گزارش، در این جلسه با توجه به وقوع زلزله در مناطق ˈاهرˈ، ˈورزقانˈ و ˈهریسˈ استان آذربایجان شرقی و به منظور جبران مشکلات به وجود آمده برای دانش آموزان و محصّلان این مناطق، مصوب شد تا داوطلبان آزمون سراسری از مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی تا زمانی که مشکلات آنان برطرف شده و شرایط تحصیل برای محصلان در این مناطق به حالت عادی بازگردد، برای شرکت در آزمون سراسری از سهمیه مناطق محروم با ضرایب خاص خود استفاده کنند تا بتوانند برای ادامه تحصیل به مراکز آموزش عالی کشور راه یابند.
در این جلسه موضوع ادامه تحصیل جانبازان نخاعی کشور در یک مقطع تحصیلات تکمیلی و بالاتر بدون آزمون و در چارچوب ضوابط آموزش عالی کشور نیز به تصویب اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.
همچنین در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی نظامنامه پیوست فرهنگی در خصوص طرح های کلان و مهم کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت که تصویب نهایی آن به جلسه آینده شورا موکول شد.
بر اساس این گزارش بر اساس این نظامنامه تمامی طرح های مهم و کلان کشور باید دارای پیوست های فرهنگی متناسب بر اساس اقتضائات منطقه ای باشند.
بررسی سند ˈمهندسی فرهنگی کشورˈ نیز در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به پایان رسید و تمامی راهبردهای ملی و بخش مهمی از اقدامات اساسی ذیل این سند به جز بخش نگاشت نهادی آن که متولی اجرایی شدن سند است، به تصویب رسید.
همچنین در این جلسه، ˈاحمدرضا ربانیˈ به عنوان رئیس دانشگاه تفرش، ˈمحمود سخاییˈ به عنوان رئیس دانشگاه نیشابور، ˈحسین محبیˈ به عنوان رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته کرمان و ˈپرویز آژیده ˈبه عنوان رئیس دانشگاه تبریز انتخاب شدند

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA