تاكید رییس جمهور بر سرعت مضاعف پیشرفت‌های کشور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات

 رییس‌جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در دفاع از وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ویژگی‌ها و تخصص وی، اظهار امیدواری کرد با حضور آقای نامی در مسئولیت جدیدشان شاهد سرعت مضاعف پیشرفت‌های کشور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات باشیم و در واقع دستاوردهای بزرگ‌تر و افتخارآمیزتری در این حوزه حاصل شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر محمود احمدی‌نژاد در سخنانی با اشاره به اهمیت فضای مجازی و همچنین حوزه ارتباطات گفت: با حضور انسان در فضای مجازی جهانی به مراتب بزرگ‌تر از جهان فعلی بر روی بشریت گشوده شده است، که البته هنوز ابعاد آن به صورت کامل شناخته نشده است.
وی افزود: در تبادل اطلاعات، محدودیت‌ها برداشته شود و ظرفیت فضای مجازی و دنیای ارتباطات این فرصت و امکان را فراهم می‌کند که استعدادهای گوناگون انسان شکوفا شود.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه در استفاده از فضای مجازی در ابتدای راه هستیم، چراکه سرعت پیشرفت به لحاظ تکنولوژی و نرم‌افزاری در این حوزه بسیار بالاست و لحظه به لحظه شاهد دستاوردهای جدید و شگرفی هستیم، گفت: این پیشرفت‌ها و دستاوردها شرایطی را به وجود می‌آورد که انسان بتواند از توانایی‌های خود برای پیشبرد امور و ساختن جهانی بهتر استفاده کند.
رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: در حوزه ارتباطات و فضای مجازی تاکنون کارهای خوبی در کشورمان انجام شده و ما فراموش نمی‌کنیم که در حوزه ارتباطات در شش - هفت سال پیش با وجود تمام تلاش‌ها و فعالیت‌هایی که صورت گرفته بود ما در چه شرایطی بودیم. ما در آن زمان به لحاظ ارتباطی با شرایط مطلوب فاصله داشتیم در حالیکه اکنون ضریب نفوذ تلفن ثابت، همراه و شبکه‌های ارتباطی و استفاده از ظرفیت آن ،در تمام کشور شناخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی در ادامه اظهارات خود با بیان اینکه امروز در حوزه مجازی جوانان و دانشمندان کشورمان ورود پیدا کرده‌اند و در تولید نرم‌افزار، محتوا و استفاده از این ظرفیت گام‌های بلندی برداشته شده است، گفت:‌ فضای مجازی و حوزه‌های ارتباطی جایی است که در واقع هر ملتی بخواهد جایگاه شایسته‌ای داشته باشد باید در مرزهای دانش، فناوری و بهره‌برداری از آن حرکت و گام بردارد.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه ظرفیت اقدامات فراوانی در این حوزه وجود دارد، به تشکیل مرکز ملی فضای مجازی و شورای عالی فضای مجازی اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه این مراکز ایجاد شده‌اند تا سیاست‌گذاری‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و اجرای برنامه‌ها در سراسر کشور به صورت هدفمند و هم‌افزا حرکت کنند.
احمدی‌نژاد با اشاره به تجربیات وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وی از متخصصان مسلط بر حوزه ارتباطات و فضای مجازی است و مانند بسیاری از جوانان این سرزمین در دوران دفاع مقدس در جبهه‌های جنگ حضور پیدا کرد و بعد از دفاع مقدس در حوزه‌های مرتبط با ارتباطات و فناوری اطلاعات کارهای ارزشمندی را انجام داد. ایشان از فرزندان رشید این ملت هستند که با لباس پرافتخار ارتش جمهوری اسلامی ایران بیش از 30 سال در خدمت انقلاب و استقلال این کشور بوده‌اند.
رئیس جمهور اضافه کرد:‌ ایشان در کارهای پژوهشی و تحقیقاتی نیز دارای سابقه‌ای ارزشمند هستند و به لحاظ تجربی مسئولیت‌های گوناگونی که عمدتا مربوط به ارتباطات و فضای مجازی بوده بر عهده داشته‌اند.
رئیس‌جمهور اظهار امیدواری کرد با حضور آقای نامی در مسئولیت جدیدشان شاهد سرعت مضاعف پیشرفت‌های کشور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات باشیم و در واقع دستاوردهای بزرگ‌تر و افتخارآمیزتری در این حوزه حاصل شود.
وی با بیان اینکه حوزه فضایی و ماهواره از جمله ماهواره ارتباطات، سنجشی و ارتباطات زمینی و فضای مجازی به هماهنگی بالا نیاز هست، اظهار داشت: امیدوارم با پشتیبانی و همت جناب آقای نامی و همه دلسوزان، شاهد این باشیم که گام‌های بلندتری در این زمینه برداشته شود بخصوص بر روی شبکه ملی اطلاعات تاکید دارم. باید در این ارتباط، همت و پشتیبانی کنیم تا به صورت مستقل شبکه ملی اطلاعات مختص جمهوری اسلامی ایران ایجاد شود و بعد با یک نگاه جهانی این موضوع گسترش یابد.
احمدی‌نژاد خطاب به نمایندگان مجلس گفت: امیدوارم آقای نامی را با رای بالای خود به دولت بفرستید و دولت نیز از ایشان برای انجام ماموریت‌های بزرگ‌ پشتیبانی کند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA