ایران در تولید برق رتبه چهاردهم دنیا را دارد

 وزیر نیرو گفت:صنعت برق یکی از صنایع افتخار آمیز کشور است زیرا هم اینک به لحاظ تولید برق در جایگاه چهاردهم جهان قرار داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت،ˈمجید نامجوˈ در حاشیه افتتاح نیروگاه گازی حافظ در شیراز افزود:در بحث تبادل الکتریکی در منطقه خاورمیانه به عنوان کشور اول مطرح هستیم.
وی ادامه داد:درصنعت برق نیزبه سبب رشد خوبی که ظرف سال های اخیر داشته ایم درمیان 20کشور اول دنیا قرار داریم به گونه ای که هم اینک شمار زیادی از کشورهای دنیا از صنعت برق کشورمان استفاده می کنند.
وزیر نیرو در بخش دیگری از مطالب خود بیان داشت:با ورود نیروگاه گازی 972مگاواتی حافظ به مدار ، ظرفیت تولید برق کشور هم اکنون به بیش از 68هزار و 300مگاوات رسیده است .
نامجو با اشاره به شاخص های صنعت رو به پیشرفت برق درکشور گفت:هم اینک شمار مشترکان در کشور از 15میلیون به 28میلیون مشترک رسیده و همچنین تعداد 54هزار روستای کشور برقدار شده اند.نیروگاه حافظ فارس با هدف توسعه تولید برق در مرکز کشور و پاسخگویی به رشد مصرف در منطقه، با شش واحد گازی 162 مگاواتی و در مجموع 972 مگاوات احداث شده است.
نیروگاه گازی حافظ با ظرفیت 972 مگاوات از جمله طرح های مهر ماندگار  با حضورˈ محمود احمدی نژادˈ رییس جمهوری در استان فارس به بهره برداری رسید.این نیروگاه در کیلومتر 16 جاده شیراز - فسا و در مجاورت نیروگاه موجود سیکل ترکیبی فارس واقع است.به گفته مهندس حسین صادق عابدین استاندار فارس تمامی مراحل طراحی، نصب و اجرا و همچنین ساخت بیش از 90 درصد تجهیزات نیروگاه 972 مگاواتی حافظ شیراز به دست توانمند متخصصان داخلی و با بهره گیری از ظرفیت های کشور اجرا شده است.ساخت این نیروگاه از مرداد 88 آغاز و برای احداث آن در مجموع 42 هزار و 655 میلیون یورو هزینه شد.این نیروگاه، دو گانه سوز و برمبنای سوخت انرژی گازوئیل و گاز طراحی شده است و در شرایط کمبود گاز از گازوئیل استفاده و گاز مصرفی آن از طریق خط لوله گاز سراسری تامین می شود.نیروگاه گازی حافظ شیراز از لحاظ مدت زمان ساخت و اجرا، عنوان نخست مدیریت ساخت پروژه های نیروگاهی کشور را کسب کرده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA