استقرار 15 تیم بازرسی نوروزی در فرودگاه‌‌ها

 معاون وزیر راه از استقرار 15 تیم بازرسی در فرودگاه‌ها و نظارت بر دفاتر خدمات مسافرتی توسط این تیم‌ها در ایام نوروز خبر داد و گفت: شرکت‌ها مکلف به ساماندهی شیفت نوروزی و استقرار نماینده تام‌الأختیار در فرودگاه‌اند.
به گزارش خبرگزاری فارس ، حمید‌رضا پهلوانی از تشکیل کمیته نظارت بر برنامه پرواز‌های نوروزی سال 92 در سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد.
وی اظهار داشت: در ایام نوروز امسال، تمامی بخش‌های مختلف این سازمان به انجام امور نظارتی بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی می‌پردازند.
* استقرار 15 تیم بازرسی در فرودگاه‌ها برای بررسی کیفیت خدمات ایرلاین‌ها
پهلوانی با تأکید بر اینکه سازمان هواپیمایی کشوری بازوی حاکمیتی دولت برای برآورده کردن انتظارات دولت و مردم است، گفت: به همین منظور 15 تیم بازرسی متشکل از «عملیات فنی»، «دفتر نظارت در حوزه فرودگاهی»، «قابلیت پرواز» و «عملیات پرواز» در 8 فرودگاه بین‌المللی یا دارای مرز هوایی که بیشترین حجم پروازها را برعهده دارند، مستقر شده و بر نحوه خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی امسال و کیفیت خدمات نظارت دارند.
* نظارت بر دفاتر خدمات مسافرتی توسط 15 تیم بازرسی سازمان هواپیمایی
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از کنترل دقیق دفاتر خدمات مسافرتی سراسر کشور توسط این سازمان خبر داد و گفت: همچنین 15 تیم بازرسی به منظور جلوگیری از تخلفات، به صورت محسوس و نامحسوس دفاتر خدمات مسافرت هوایی را بازرسی خواهند کرد.
* ایرلاین‌ها در ایام نوروز موظف به اطلاع‌‌رسانی دقیق پرواز‌ها هستند
معاون وزیر راه و شهرسازی بر اطلاع‌رسانی دقیق و صحیح و به موقع به مسافران تأکید کرد و گفت: شرکت‌های هواپیمایی در ایام نوروز موظف به اطلاع‌رسانی به موقع در خصوص تغییر، تأخیر و یا ابطال پروازها هستند.
* ساماندهی شیفت‌های نوروزی شرکت‌های هواپیمایی
پهلوانی با تأکید بر اینکه ساماندهی شیفت‌های شرکت‌های هواپیمایی انجام گرفته است، بیان کرد: برای شیفت‌های نوروزی باید از افراد باتجربه و توانمند استفاده شود؛ همچنین شرکت‌های هواپیمایی به ارائه برنامه شیفت نوروزی کارکنان به منظور نظارت مستمر، پاسخگویی و اطلاع‌رسانی به‌موقع به مسافران و سازمان هواپیمایی کشوری موظف شده‌اند.
* لزوم استقرار نماینده تام‌الأختیار ایرلاین در فرودگاه‌ها برای نوروز
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: در ایام نوروز یک نفر به عنوان نماینده تام‌الاختیار شرکت هواپیمایی در فرودگاه‌های کشور حضور دارد تا درصورت بروز هر مشکلی، آن را به سرعت برطرف کند.
پهلوانی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی مکلف شده‌اند برای نوروز امسال تجهیزات، امکانات و نفرات خود‌ را در آمادگی کامل قرار دهند، افزود: به ایرلاین‌ها تأکید شده است در ایام نوروز، آمادگی کامل برای انجام پرواز جایگزین و فوق‌العاده در صورت بروز مشکل را داشته باشند.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تأکید بر اینکه تمامی مجموعه صنعت حمل و نقل هوایی در تلاش هستند تا سفری ایمن را برای مسافران نوروزی فراهم کنند، اظهار داشت: در صورت مشاهده هرگونه نارسایی و تخلف، برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار امیدواری کرد با همکاری و پشتیبانی شرکت‌های هواپیمایی، بهترین مدیریت شبکه پروازی و کاهش چشمگیر تأخیرات نسبت به سال گذشته در نوروز 92 را شاهد باشیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA