پیشنهاد دستمزد یک میلیون و 316 هزار تومانی برای كارگران

 ˈاولیا علی بیگیˈ افزود: در نشستی که کانون های استانی چهارشنبه هفته گذشته داشتند، به رقم یاد شده برای بقا یک خانوار چهار نفره رسیدند.

به گزارش ایرنا، وی با اشاره به این که، بی تردید آرمانها با واقعیت ها تفاوت دارد گفت: آن گونه که همواره در قانون اساسی تاکید شده است، یک خانوار ایرانی باید از مسکن و بهداشت مناسب و از تغذیه و پوشاک کافی برخوردار باشد تا بتواند گذران عمر کند.

علی بیگی بیان داشت: ممکن است آرمانها با واقعیت های درون جامعه تفاوت داشته باشد و از آنجایی که شورای عالی کار نهادی متشکل از کارگران، کارفرمایان و دولت است باید این سه گروه اجتماعی در خصوص دستمزد به اجماع برسند.

وی تاکید کرد: همواره قرار است بر اساس ماده 41 قانون کار میزان دستمزد کارگران بر اساس دو شاخص نرخ تورم و سبد معیشت خانوار چهار نفره تعیین شود، اما میزانی که در شواری عالی کار مصوب می شود با شاخصه هایی که در این ماده آمده است، فاصله دارد.

به گفته علی بیگی، هم اکنون افزایش قیمت ها بیش از نرخ تورمی است که از سوی بانک مرکزی اعلام می شود.

وی گفت: بی تردید باید در برابر قانون تمکین کرد و شرکای اجتماعی کار مصوبه شورای عالی کار را در خصوص حداقل دستمزد بپذیرند.

رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار یادآور شد: دوشنبه هفته جاری دومین نشست شورای عالی کار برگزار می شود که امیدواریم پیش از آن، نشستی با گروههای دیگر کارگری داشته باشیم تا بتوانیم به اجماع برسیم.

وی تاکید کرد: شکی نیست که حداقل دستمزد به میزانی که درخور تامین معیشت کارگران است تعیین نخواهد شد، اما دولت می تواند با کمک هایی از سوی خود، کارگران را در تامین معیشت یاری برساند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA