شش ماهواره ایرانی تا پایان سال 92 پرتاب می شود

 حمید فاضلیˈروز سه شنبه در حاشیه برگزاری دوازدهمین کنفرانس هوافضا در جمع خبرنگاران، افزود: ماهواره ناهید که نخستین بار در کشور بدست محققان و متخصصان داخلی در پژوهشکده سامانه های ماهواره پژوهشگاه فضایی ایران طراحی و ساخته شده، نیز تا پایان سال جاری به فضا پرتاب خواهد شد.

رئیس سازمان فضایی اظهار داشت: علاوه بر این، ماهواره های فجر، شریف ست، طلوع و ظفر در دستور پرتاب قرار دارند، ضمن آنکه ماهواره آت ست که مراحل نهایی را طی می کند آماده پرتاب می شود.

وی با تشریح اقدامات صورت گرفته درباره پرتاب ماهواره تحقیقاتی و فنی مصباح، گفت: این ماهواره مراحل نهایی تکمیل خود را طی می کند و پیش بینی می شود تا پایان سال آینده به فضا پرتاب شود.

رئیس سازمان فضایی با تاکید بر اینکه قبل از پرتاب ماهواره ایران ست، پرتاب ماهواره ناهید را در دستور کار داریم، گفت: ماهواره ناهید با محموله مخابراتی در باند KU در مدار ژئو مورد آزمایش قرار خواهد گرفت، این در حالی است که مکانیزم باز شدن صفحات خورشیدی نیز باید حفظ می شود.

فاضلی با اشاره به تاخیر در پرتاب ماهواره فجر در سال جاری، اضافه کرد: ماهواره فجر در حال تکمیل است و از آنجا که فناوری های فضایی بسیار پیچیده است معمولا با خطاهایی مواجه می شوند که با رفع نواقص آن در اولین فرصت به فضا پرتاب خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA