استقرار پایگاه‌های خدمات اجتماعی ویژه کودکان خیابانی در سطح کشور

 معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: یکی از طرح‌های سازمان بهزیستی استقرار پایگاه‌های خدمات اجتماعی ویژه کودکان خیابانی در شهرهای بزرگ است.
به گزارش فارس، محمد نفریه در حاشیه نشست اعضای کمیسیون اجتماعی با مسئولان سازمان بهزیستی از طرح‌های مختلف سازمان بهزیستی برای حمایت از قشرهای ضعیف خبرداد و گفت: یکی از طرح‌هایی که سازمان بهزیستی دارد این است که از رویکرد جمع‌آوری به سمت رویکرد حمایتی حرکت کند.
وی تصریح کرد: ما بنا داریم با ارائه خدمات بیشتر آسیب‌های اجتماعی را در کشور کاهش دهیم که در این زمینه برنامه‌‌های خوبی پیش‌بینی شده است.
نفریه ادامه داد: با اجرای طرح‌های مختلف از سوی سازمان بهزیستی کشور طی سال‌های اخیر تعداد مراکز نگهداری تقریبا ثابت مانده و این در حالی است که تعداد مراکز مداخله در بحث درمان به سرعت افزایش یافته است.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: سازمان دو رویکرد مهم در دستور کار خود دارد که می‌‌توان به تبدیل مراکز کاهش آلودگی به مراکز روزانه و همچنین استقرار پایگاه‌های خدمات اجتماعی ویژه کودکان خیابانی اشاره کرد.
وی گفت: ما بنا داریم در مناطقی که بیشترین فرستنده کودکان خیابانی به تهران هستند را پایگاه‌های اجتماعی دایر کنیم تا با استقرار یکی از این پایگاه‌ها از ورود کودکان خیابانی به شهرهای بزرگ از جمله تهران جلوگیری کنیم.
نفریه در ادامه به برخی از آمارهای سازمان بهزیستی در مهدهای کودکان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 16 هزار مهدکودک در سطح کشور فعال هستند که در این مهد کودک‌ها بیش از 600 هزار کودک آموزش‌های مختلف در بخش‌های مختلف می‌بینند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA