افتتاح نخستین دیتا سنتر استانی در خوزستان

 دوشنبه هفته جاری، نخستین دیتا سنتر استانی كشور با سرمایه گذاری حدود 40 میلیارد ریال از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران در خوزستان به بهره برداری خواهد رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس علی حكیم جوادی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: امروزه، اطلاعات، نه تنها بعنوان یكی از منابع و دارایی های اصلی سازمانها شناخته می شود، بلكه در حكم وسیله و ابزاری برای مدیریت موثر سایر منابع و دارایی های سازمان نیز محسوب می شود.

وی با بیان این مطلب كه فناوری اطلاعات به عنوان ابزاری كه زمینه ساز انتقال، جابجایی، بكارگیری و مدیریت موثر اطلاعات در كشورها بر عهده دارد شناخته می شود افزود: بر همین اساس، سازمان فناوری اطلاعات ایران، اقدامات لازم به منظور ایجاد مراكز داده در كلیه استان های كشور را آغاز كرده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه با اجرایی شدن این پروژه ها، شبكه گسترده ای با هدف ارایه سرویس به ذینفعان شبكه به صورت رایانش ابری پیاده سازی خواهد شد تصریح كرد: با توجه به قانون برنامه پنجم توسعه كشور، به منظور بسط خدمات دولت الکترونیک ، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است نسبت به ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات و مراکز داده داخلی امن و پایدار با پهنای باند مناسب اقدام كند.

وی ادامه داد: در این زمینه، سازمان فناوری اطلاعات ایران به منظور فراهم آوردن شرایط لازم برای ذخیره و نگهداری اطلاعات در راستای ارایه خدمات برخط و الكترونیكی و توسعه متوازن استان های كشور در حوزه ICT، ایجاد مراكز داده استانی در سطح كشور را در دستور كار خود قرار داده است.

وی خاطر نشان كرد: تا كنون و با تلاش های صورت گرفته، عملیات اجرایی مراكز مذكور در 18 استان كشور بر اساس زمان بندی پیش بینی شده در حال انجام است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در خصوص ویژگی های این مراكز داده گفت: كلیه مراحل طراحی و نصب و راه اندازی تجهیزات در این مراكز توسط كارشناسان داخلی انجام می شود و امنیت فیزیكی و الكترونیكی در آن ها از سطح بالایی برخوردار بوده و از فناوری های بومی نیز استفاده شده است.

وی تاكید كرد: در همین زمینه، نخستین مركز داده استانی كشور 30 بهمن ماه جاری در استان خوزستان به بهره برداری خواهد رسید.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA