دیدار پر شور هزاران نفر از مردم آذربایجان با رهبر معظم انقلاب

 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(شنبه) در آستانه 29 بهمن، سالروز قیام مردم تبریز بر ضد رژیم ستم شاهی در سال 1356با هزاران نفر از علما، مسئولان و قشرهای مختلف مردم آذربایجان در حسینیه امام خمینی(ره) دیدار کردند.

به گزارش ایرنا، رهبر انقلاب در سخنان خود نکات مهمی در باره هدف آمریکا از طرح پیشنهاد مذاکره و دلیل ایران برای پاسخ منفی بیان کردند. در مورد حاشیه‌ها و بی‌اخلاقی‌های صورت گرفته در قضیه استیضاح وزیر کار نیز بیاناتی صریح عنوان نمودند که اهم آن به صورت زیر است.

- اصل استیضاح در مجلس غلط بود، آن هم با دلیلی كه مربوط به آن وزیر نیست. دفاع رئیس محترم مجلس هم از خودش در قبال تهمتی که زده شد کرد، مقداری زیاده روی بود و لزومی نداشت.

- این كه رئیس یك قوه به خاطر یك سند اثبات نشده دو قوه دیگر را متهم كند، خلاف شرع و قانون و تضییع حقوق مردم است. مردم آرامش اخلاقی و روانی می‌خواهند و بنده فعلا نصیحت می‌كنم.

- قضیه بد و نامناسبی که در مجلس پیش آمد، ملت را ناراحت کرد و بنده حقیر نیز هم خود در قبال قضیه احساس تاثر کردم و هم به خاطر ناراحتی مردم ناراحت شدم.

- وقتی همه با هم برادر هستیم و دشمن مشترکی داریم، مسئولین نیز باید مقابل توطئه‌ها متحد و یکپارچه شوند.

- ما عقیده داریم سلاح هسته ای باید محو شود و نمیخواهیم سلاح هسته ای بسازیم اما اگر این عقیده را نداشتیم و تصمیم داشتیم كه سلاح هسته ای داشته باشیم،هیچ قدرتی نمیتوانست جلوی ما را بگیرد.

- تقوا، تقوا، تقوا. صبر، صبر، میدان ندادن به احساسات سرکش، ملاحظه مسائل کشور و تمرکز همه توان برای حل مشکلات مردم و کشور جزو توقعات ماست.

- بنده با کارهایی که در قم اتفاق افتاد و یا قبل از آن در حرم امام اتفاق افتاده بود مخالفم. بارها به مسئولین تذکر دادم که جلوی این کارها را بگیرند.

-اگر این افراد واقعا حزب اللهی هستند این کارها را که به ضرر کشور است انجام ندهند. احساسات و خشم خود را برای جای لازم نگه دارید.

- رهبرانقلاب بااشاره به حضور پرشكوه مردم در 22بهمن: نمی‌شود گفت مردم از گرانی و مشكلات اقتصادی شكایتی ندارند،مشكلات هست،مخصوصا برای طبقات ضعیف اما این موجب نشد كه مردم بین خود و نظام اسلامی فاصله بیندازند.

- بنده لازم می دانم مجددا از ملت ایران به خاطر حضور باشکوه خود در راهپیمایی سپاسگزاری کنم. اگر ۱۰۰ بار نیز این تشکر تکرار شود، زیاد نیست. در مقابل این حضور و بصیرت، باید تعظیم کرد.

-دشمن بر خلاف آنچه وانمود می کند، در برابر ملت ایران در موضع انفعال است، نه موضع فعال. موضع انفعال، دولتمردان بی منطق آمریکایی را به تشدید رفتار و حرکات غیرمنطقی وا داشته است.

-تناقض میان عمل و حرف دولتمردان آمریکایی نشانه بی منطقی آنهاست. توقع دارند که ملتها مقابل زورگویی و حرف غیرمنطقی شان تسلیم شوند اما ملت ایران که حرف، توانایی و اقتدار دارند، اهل تسلیم نیستند.

آمریکا پرچم حقوق بشر را بلند کرده در حالی که بیشترین ضربه و اهانت را به حقوق انسانها در کشورهای مختلف می کند. زندان های گوانتانامو و ابوغریب، حمله به مردم غیرنظامی افغانستان و پاکستان از این جمله است.

- این نصیحت و گله گذاری امروز نباید موجب شود که عده ای راه بیفتند و علیه افرادی ، به عنوان " ضدولایت و ضد بصیرت" شعار بدهند.

 

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA