كاهش زمان صدور شناسنامه به 15 تا 20 روز

مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: فاصله زمانی درخواست و انجام کار برای صدور شناسنامه از طریق مراجعه ادارات ثبت احوال به آرشیو الکترونیکی اسناد هویتی از بهمن ماه، از حدود یک ماه و نیم به 15 تا 20 روز کاهش می یابد.

به گزارش ایرنا، ˈمحسن اسماعیلیˈ، با اشاره به تحول و تسریع در خدمات رسانی به هموطنان از سوی سازمان ثبت احوال، گفت: ارایه خدمات ثبت نظیر استعلامات قضایی، تغییر نام و نام خانوادگی و تعویض شناسنامه نیز از بهمن ماه امسال سرعت بیشتری خواهد گرفت.

وی با اشاره به برنامه های راهبردی این سازمان در ثبت ولادت و وفات به هنگام، اظهار داشت: با همکاری 40 هزار ثبت یار، استقرار ماموران در بیمارستان ها، آرامگاهها و همکاری شبکه اعلام وقایع حیاتی میزان ثبت به هنگام ولادت در مدت 9 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از 92 به 96 درصد افزایش یافته است. اسماعیلی ادامه داد: همچنین میزان وفات از 5/89 به 93 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه در طول 94 سال فعالیت ثبت احوال، 126 میلیون سند ولادت و فوت ایرانیان در 500 اداره ثبت احوال بصورت فیزیکی نگهداری می شود، گفت: این اسناد در یک فرآیند الکترونیکی در حال آرشیو است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA