بسکتبال ایران قهرمان غرب آسیا شد

ششمین و آخرین دیدار از سیزدهمین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی غرب آسیا، میان دو تیم ایران و لبنان در تالار بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد.

این دیدار در پایان وقت قانونی به تساوی 80 بر80 انجامید اما تیم ملی ایران بدون در اختیار داشتن اوشین ساهاکیان، حامد سهراب نژاد و صمد نیکخواه بهرامی در اولین وقت اضافه بازی صاحب برتری شد. این بازی در نهایت با نتیجه 100 بر 86 به پایان رسید. نتیجه کامل دیدار تیم های ایران و لبنان به شرح زیر است:

ایران 100 - لبنان 86
(23 بر 19)، (22 بر 14)، (19 بر24)، (16 بر 23)،( 20 بر 6)

مصاف تیم های ملی ایران و لبنان که پیش از این با حضور در دیدار پایانی سهمیه جام ملت های آسیا را کسب کرده بودند در کوارتر اول با نتیجه 23بر 19 به سود ایران به پایان رسید. در این کوارتر تیم ایران بازی را با ترکیب مهدی کامرانی، حامد آفاق، صمد نیکخواه بهرامی، اوشین ساهاکیان و اصغر کاردوست آغاز کرد و توانست تا نیمه‌های این کوارتر بر حریف مسلط باشد، اما لبنانی‌ها رفته رفته توپ و میدان را در اختیار گرفتند و توانستنداختلاف را کمتر کنند.

در کوارتر دوم لبنانی‌ها تلاش کردند تا مانع امتیازگیری بازیکنان ایران شوند؛ اما کادر فنی ایران تاکتیک‌های هجومی ایران را تغییر داد و بازهم شاهد مسلط شدن تیم ایران بر توپ و میدان بودیم. اصغرکاردوست در این کوارتر هر زمانی که وارد میدان شد عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت؛ این کوارتر با نتیجه 22 بر 14 به سود شاگردان بچروویچ خاتمه پیدا کرد. صمد نیکخواه بهرامی که در دقایقی از بازی عصبی به نظر می‌رسید جای خود را به امیر صدیقی داد.

در ادامه مسابقه و در کوارتر سوم تیم ایران با ترکیب اصلی وارد میدان مسابقه شد. تیم ایران این کوارتر را بد آغاز کرد و موجب شد تا لبنانی‌ها از فرصت استفاده کرده و اختلاف را کم کنند. با بیرون رفتن اصغر کاردوست تیم ایران در زیر حلقه با مشکل مواجه شد و لبنانی‌ها به خوبی از این موقعیت بهره بردند، اما حامد آفاق و صمد نیکخواه بهرامی در این کوارتر پرتاب‌های 3 امتیازی خوبی انجام دادند. لبنانی‌ها با حضور علی کنعان شرایط بهتری پیدا کردند و توانستند این کوارتر را با نتیجه 24 بر 19 به سود خود رقم بزنند.

در کوارتر چهارم هر دو تیم بازی نزدیکی از خود به نمایش گذاشتند. لبنانی‌ها در این کوارتر با درخشش فادی الخطیب و ریشان‌تری امتیازهای زیادی کسب کردند، اما بازی خود صمد نیکخواه بهرامی موجب شد تا بازهم برتری به ایران برسد. در کوارتر چهارم حامد سهراب‌نژاد، اوشین ساهاکیان و صمد نیکخواه بهرامی با انجام 5 خطا از بازی اخراج شدند. این کوارتر با نتیجه 23 بر 16 به سود لبنانی‌ها خاتمه پیدا کرد تا بازی در مجموع با نتیجه 80 بر 80 مساوی شود و به وقت اضافه برسد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA