با همکاری ایران و مصر دیگر جایی برای یکه تازی دشمنان باقی نخواهد ماند

 رئیس جمهور با بیان اینکه ایران و مصر مانند دو برادری هستند که مدتها از هم دور بودند، اظهار داشت: اگر امروز این دو برادر دست به دست یکدیگر داده و توانمندیهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود را هم افزا کنند، دیگر جایی برای یکه تازی دشمنان بشریت در منطقه اسلامی باقی نخواهد ماند و شرایط به سرعت به نفع عدالت و مطالبات ملت ها تغییر خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر محمود احمدی نژاد در نشستی با اصحاب رسانه و نویسندگان مصری در پاسخ به سوالی درباره روابط ایران و مصر و راههای گسترش این روابط گفت: آنچه در ذهن تاریخی خود از ملت مصر داریم ملتی بزرگ و تاریخ ساز است که برای او احترام زیادی قائلیم؛ این کشور دیار فرهنگ، تمدن و انسانیت است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه نقش ملت مصر در تحولات منطقه و ساختن آینده ای مطلوب بسیار برجسته است، خاطرنشان کرد: دو ملت ایران و مصر دارای اشتراکات فرهنگی فراوانی هستند، حتی روحیات و نوع نگاه دو ملت نسبت به منطقه و جهان بسیار نزدیک است.
وی افزود: دو ملت ایران و مصر، ملت هایی فرهنگی و عدالت خواه بوده و خواستار صلح و دوستی برای همه ملت ها هستند و هیچگاه اهل تجاوز به سرزمین دیگران نبوده و علاقمند هستند که جهان سرشار از صلح و عدالت باشد.
احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه اگر ایران و مصر به عنوان دو برادر دست به دست هم بدهند، شرایط به نفع مطالبات ملت ها تغییر خواهد کرد، گفت: این چیزی است که شیاطین به شدت با آن مخالف بوده و تلاش می کنند، دست این دو برادر به هم نرسد.
رئیس جمهور با اشاره به موضوع فلسطین، اظهار داشت: اگر ایران و مصر در کنار هم قرار بگیرند مسئله فلسطین به نفع ملت فلسطین حل خواهد شد.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه باید همه راهها را برای توسعه روابط دو کشور باز کنیم، اظهار داشت: ایران و مصر تجربیات و امکانات فراوانی دارند که می توانند از آن به نفع پیشرفت یکدیگر استفاده کنند و ایران آماده است، روابط خود را در زمینه های گوناگون با مصر گسترش دهد.
رئیس جمهور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنین آمادگی دارد سطح روابط دیپلماتیک خود را با مصر ارتقاء دهد.
احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره روابط ایران با کشورهای منطقه خلیج فارس و نگرانی‌هایی که برخی رسانه ها آن را مطرح می کنند، اظهار داشت: 4 سال پیش در جلسه شورای همکاری خلیج فارس در دوحه شرکت کردم و اعلام نمودم که آماده همکاری کامل هستیم و 12 پیشنهاد برای توسعه همکاری ها ارائه کردم؛ ضمن اینکه در طول سالهای گذشته به تمام کشورهای خلیج فارس سفر کرده و دست برادری به آنان داده ام.
رئیس جمهور با یادآوری جنگ صدام علیه ایران خاطرنشان کرد: اگرچه صدام جنگ را علیه ملت ایران شروع کرد، اما بعد از اسقاط صدام هیچ گاه به دنبال انتقام کشی نبوده و همواره به دنبال برادری هستیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA