راه اندازی سامانه یکپارچه خرید تجهیزات صنعت نفت

  ˈعلیرضا میرمحمد صادقیˈ در حاشیه گشایش نمایشگاه بین المللی انرژی در جزیره کیش در جمع خبرنگاران افزود: تجربه های بدست آمده از دوران انقلاب بویژه دوران دفاع مقدس نشان می دهد که ما در شرایط سخت می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.

وی افزود: امروز نیز ما در عرصه تامین قطعات، به لحاظ جابجایی مسائل پولی در شرایط سخت هستیم و اکنون بهترین فرصت برای صنعتگران، سازندگان و تولیدکنندگان کشورمان است که مانند همیشه برای انجام کارهای بزرگ بیشترین تلاش را داشته باشند.

میرمحمدصادقی با اشاره به نامگذاری سال 91 به عنوان سال ˈتولیدملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانیˈ، رسیدگی به مشکلات صنعتگران و تولیدکنندگان داخلی را از جمله برنامه های مهم وزارت نفت دانست و عنوان کرد: یکی از اقدامات بسیار مهم این وزارتخانه، تشکیل ˈشواری عالی توسعه توان داخلˈ بود که در این راستا می توان به تدوین لایحه حمایت از پیمانکاران اشاره کرد و هم اکنون این موضوع در کمیسیون های مختلف مجلس در حال نهایی شدن است.

به گفته مشاور وزیر نفت، صندوق حمایت از سازندگان داخلی از محورهای این لایحه است که برای پوشش محصولات جدیدی که ریسک پذیری تولید آنها بالاست بسیار مناسب است.

وی در ادامه به سامانه یکپارچه خرید تجهیزات صنعت نفت نیز اشاره کرد و گفت: در این سامانه، اطلاعات و مشخصات حدود یک هزار و 100 سازنده و تولید کننده قطعات جمع آوری شده است و بطور نمونه وقتی خریدی می خواهد انجام گیرد ما دیگر خریدهای موازی در شرکت های مختلف نداریم.

صادقی با تاکید بر این مطلب که وزارت نفت اقدامات ارزنده ای برای حمایت از سازندگان و تولیدکنندگان داخلی داشته است، تصریح کرد: البته صنعت نفت نیز انتظاراتی از انجمن و سازندگان دارد که یکی از این انتظارات ˈمسوولیت پذیریˈ بیشتر و پاسخگویی در قبال کارها و اقداماتی که انجام می دهند و دوم اینکه مرز فعالیت ها فقط برای داخل نباشد بلکه می بایست با نگاه ˈصادرات محورˈ محصولات خود را تولید کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA