19هزار و 905 کیلومتر راه در دهه فجر به بهره برداری می رسد

 معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 19 هزار و 905 کیلومتر راه اصلی، بزرگراه، آزادراه و ریلی در دهه فجر انقلاب اسلامی امسال در کشور به بهره برداری می رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، ˈاحمد صادقیˈ در حاشیه بازدید از پروژه کنارگذر ساوه گفت: این راه ها با اعتبار 22 هزار و 508 میلیارد ریال در قالب 36 طرح ساخته شده است.
وی ادامه داد: بیش از 29 هزار کیلومتر راه اصلی، بزرگراه، آزادراه و انواع شبکه ریلی در کشور در حال احداث است.
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور افزود: بهره برداری از این طرح ها تحولی عظیم در صنعت حمل ونقل کشور ایجاد خواهد کرد.
صادقی با بیان اینکه امسال سال طلایی برای حمل ونقل کشور محسوب می شود، اظهار کرد: دولت با اجرای طرح عظیم مهر ماندگار، غیر از بودجه عمومی منابع دیگری را تعریف کرده که باعث شده است پروژه ها با شتاب بیشتری اجرا و افتتاح شود.
وی با اشاره به در اختیار داشتن 22 هزار میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی، بیان کرد: دولت از محل فروش اوراق مشارکت و واگذاری سهام شرکت های دولتی منابع اعتباری مناسبی را در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح ها گذاشت.
صادقی گفت: این امر باعث شتاب بخشی به اجرای پروژه ها و بهره برداری از آنها شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: از ابتدای امسال تاکنون 18 پروژه اصلی و بزرگراه به طول 733 کیلومتر با اعتبار 17 هزار و 603 میلیارد ریال افتتاح و بهره برداری شد.
وی با اشاره به اینکه تعدادی پروژه در حوزه راه و شهرسازی در دهه فجر امسال در استان مرکزی به بهره برداری می رسد، گفت: پروژه شاخص آن، کنارگذر شمالی اراک با 500 میلیارد ریال اعتبار است.
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور هدف از بازدید کنارگذر ساوه را بررسی موانع و شتاب بخشی به اجرای پروژه عنوان کرد.
صادقی افزود: اعتبار مورد نیاز برای ادامه اجرای این پروژه توسط پیمانکار از محل بودجه عمومی و اوراق مشارکت تامین خواهد شد تا بخش عمده آن قبل از پایان دولت دهم به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به اینکه پروژه کنارگذر ساوه 10 تا 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار کرد: تکمیل آن نیازمند حدود 600 میلیارد ریال اعتبار است که در صورت تامین اعتبار یک سال دیگر به بهره برداری خواهد رسید.
کنارگذر ساوه به طول 28 کیلومتر از جاده قدیم ساوه - سلفچگان آغاز و به آزاد راه ساوه - همدان منتهی می شود.
ˈعلیرضا محفوظیˈ معاون امور حقوقی، مجلس و هماهنگی استان های وزارت راه و شهرسازی، معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه و جمعی از مسوولان استان مرکزی و محلی روز شنبه از روند اجرای پروژه کنارگذر ساوه دیدن کردند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA