شبكه اختصاصی گمرك به بهره‌برداری رسید

شبكه اختصاصی گمرك به عنوان یكی از زیر شبكه‌های شبكه ملی اطلاعات با حضور علی حکیم جوادی، معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، معمارنژاد، رئیس کل گمرک و وزرای اقتصاد و صنعت و معدن رسماً به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران در این مراسم که همزمان با روز جهانی گمرک برگزار می‌شد ؛مهندس علی حكیم جوادی ، ‌معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ضمن تقدیر از مدیران و مجریان این شبکه خبر از طراحی و اجرای پروژه تبادل اطلاعات در سطح کشور در آینده نزدیک داد و اظهار داشت:این پروژه به گونه‌ای طراحی شده است که نقاطی که در کشور بیشترین حجم مبادله اطلاعات را دارند نظیر نظام بانکی، سیستم مالیاتی، گمرک، ثبت احوال و پست به یکدیگر متصل خواهند شد. وی اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک دستاورد این زیرساخت‌ها خود را به خوبی نشان خواهد داد.
حکیم جوادی افزود: ای پروژه بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه که وزارت ارتباطات را مكلف به پیاده سازی شبكه ملی اطلاعات در سطح كشور نموده به اجرا در آمده است.
لازم به ذکر است این شبکه با سرمایه گذاری 30 میلیارد ریالی و با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره ‌برداری رسیده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA