• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

مدارس از پرداخت عوارض شهرداری و انشعابات آن معاف شدند

 قانون چگونگی تامین عوارض شهرداری وهزینه انشعاب های مدارس ومراکز آموزشی وپرورشی احداث شده توسط خیران از سوی رئیس جمهور ابلاغ شدکه بر اساس آن مدارس و مراکز آموزشی ساخته شده توسط خیرین مدرسه‌ساز از پرداخت عوارض شهرداری و انشعابات آن معاف شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، قانون چگونگی تامین عوارض شهرداری و هزینه انشعاب های مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی احداث شده توسط خیران که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده است، از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد.
بر اساس این قانون، دولت می تواند از ابتدای سال 1392 عوارض شهرداری ها و تمام هزینه های مربوط به حق انشعاب آب، برق، گاز و فاضلاب کلیه مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش که حداقل سی درصد(30%) هزینه ساخت آن با تایید سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور یا ادارات کل نوسازی مدارس استانها و مجامع خیران مدرسه ساز توسط خیران مدرسه ساز تامین می شود را در ردیف خاصی که به همین منظور در لوایح بودجه سالانه به ردیفهای هزینه ای وزارت آموزش و پرورش اضافه می شود، پیش بینی کند.
همچنین وزارتخانه های «نیرو» و «نفت» موظفند؛ انشعاب های مربوط را متناسب با شرایط اقلیمی هر منطقه در مدارس مناطق مذکور برقرار کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA