بیش از 19 هزار خبرنگار در سایت سمان ثبت نام کردند

 رئیس اداره خبرنگاران اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: 19 هزار و 50 خبرنگار تاکنون در سایت سمان ثبت نام کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، یاسر منتظری در جلسه بررسی مشکلات خبرنگاران در رابطه با سامانه جامع مستندسازی سوابق و آثار خبرنگاران کشور (سمان)، در اصفهان افزود: 17هزار و 622 پرونده خبرنگاران تا به امروز بررسی شده است.
منتظری گفت: از این تعداد دو هزار و 207 پرونده تایید شده و 15 هزار و 415 پرونده دارای نقص مدارک است.
وی هدف از تشکیل بانک اطلاعات خبرنگاران را تشکیل جامع اطلاعاتی روز و کارآمد از خبرنگاران سراسر کشور عنوان کرد و گفت: آمار جامعی از خبرنگاران وجود نداشت.
وی تمرکز و ارائه خدمات و تسهیلات مربوط به خبرنگاران، رتبه بندی بر اساس کار حرفه ای، ارتباط مستقیم اداره خبرنگاران با خبرنگاران فعال در سراسر کشور و اجرای طرح های کلان در حوزه خبرنگاران را از اهداف اصلی این سایت عنوان کرد.
وی افزود: این سایت از اسفند سال 89 کار خود را آغاز کرد.
رئیس اداره هماهنگی امور استانهای اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: معاونت امور مطبوعاتی وزارت برنامه بررسی مشکلات خبرنگاران سراسر کشور را در دستور کار قرار داده است.
هوشنگ سلیمانی افزود: استان اصفهان اولین استانی است که این کار در آن آغاز شد.
در این جلسه که در مجتمع فرهنگی و هنری استاد فرشچیان اصفهان برگزار شد، خبرنگاران به بیان مشکلات خود در زمینه های مختلف پرداختند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA