رونمایی سند راهبردی مشاوره دانشجویی در افق چشم انداز 1404

مراسم رونمایی از سند راهبردی مشاوره دانشجویی در افق چشم انداز 1404 همزمان با بیست و دومین گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشگاه های وابسته به وزارت علوم رونمایی شد. 

به گزارش ایرنا، رییس سازمان امور دانشجویان در مراسم رونمایی از سند راهبردی مشاوره دانشجویی ضمن ابراز خرسندی از نهایی شدن این سند، گفت: الان دیگر با یک دستورالعمل مشخص در حوزه مشاوره دانشجویی روبه رو هستیم هرچند ممکن است در اجرا، شیوه های مختلفی به کار گرفته شود اما راه و هدف، مشخص است.

ˈمحمود ملاباشیˈ افزود: همانگونه که دفتر مشاوره و سلامت به لحاظ ساختار سازمانی، زیر نظارت مستقیم رییس سازمان امور دانشجویان درآمده و مدیریت می شود مراکز مشاوره دانشگاهها نیز باید برای ارتقای جایگاه خود در ساختار سازمانی دانشگاه ها تلاش کنند.

وی ابراز امیدواری کرد سند راهبردی مشاوره دانشجویی، ابزاری موثر برای ارتقای سلامت روان و جسم چهار میلیون و 400 هزار دانشجوی جوان کشور باشد.

سند راهبردی مشاوره دانشجویی به همت دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان تهیه و تصویب شده است که تدوین آن با توجه به اسناد پشتیبان از جمله رهنمودهای امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری در خصوص آموزش عالی و مشاوره، سند چشم انداز 20 ساله و سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی، نقشه جامع علمی کشور، قانون برنامه پنجم توسعه و همچنین اسناد و مدارک محیط داخلی نظام مشاوره دانشجویی صورت گرفته است.

ارتقای سطح سلامت روان دانشجویان مهم ترین هدف نظام مشاوره دانشجویی را تشکیل می دهد و مواردی همچون پیشگویی از مشکلات روانشناختی دانشگاهیان، بهبود کیفیت و اثربخشی خدمات، افزایش استفاده از تکنولوژی های نوین، ارتقای سهولت دسترسی به خدمات، افزایش تعداد مراجعه دانشگاهیان نیازمند خدمات، گسترش تعاملات سازنده با سازمان ها و نهادهای مرتبط درون بخشی و بین بخشی و افزایش استفاده از ظرفیت دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان با رویکرد نهضت داوطلبی از جمله اهداف فرعی این نظام به شمار می رود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA