مبحث فناوری نانو وارد کتاب های درسی می شود

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از گنجانیدن مبحث فناوری نانو در کتاب های درسی دوره های راهنمایی و متوسطه خبرداد.

 ˈابراهیم سحرخیزˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش با ورود موضوع فناوری نانو در کتاب های درسی راهنمایی و متوسطه موافقت کرده که ضمن بررسی، این موضوع در کتاب های درسی گنجانیده می شود.

وی اضافه کرد فناوری نانو یکی از علوم جدید است که در حیطه های مختلف علوم زیست شناسی، شیمی و فیزیک ورود یافته و این مساله قابل کتمان نیست.

سحرخیز با بیان اینکه ایران جزو یکی از کشورهای مطرح دنیا در زمینه فناوری نانو است، گفت: هر ساله قریب به 16 تا 20 هزار نفر از دانش آموزان در المپیاد نانو شرکت می کنند که این امر نشاندهنده علاقه آن ها به این علم است.

سحرخیز با اشاره به اینکه ایران در المپیاد برون مرزی صاحب رتبه های برتر جهانی است، گفت: با عنایت به اینکه فناوری نانو، ارزش علمی دارد و می تواند مولد ثروت شود و ازسوی دیگر دانش آموزان نسبت به این مباحث علاقه مند هستند بنابر این آموزش و پرورش به صورت جدی این موضوع را وارد کتاب های درسی خواهد کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ارایه پیشنهاد ورود این موضوعات در کتاب های درسی به سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، گفت: این سازمان با پیشنهاد ورود این مباحث به کتاب های درسی راهنمایی و متوسطه موافقت کرد.

سحرخیز در مورد اعلام زمان اضافه شدن این مبحث در کتاب های درسی گفت: نمی توان در این زمینه زمان دقیقی اعلام کرد چرا که این موضوع باید بررسی کارشناسی شود و سپس در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: با وجود گستردگی علم نانو در دنیا لازم است تا آموزش و پرورش این موضوعات را وارد کتاب های درسی کند همچنین باتوجه به اینکه کتاب های درسی راهنمایی و متوسطه به تدریج تغییر خواهد کرد بنابر این فرصت مناسبی خواهد بود تا در حین بازنگری در کتاب های این مقاطع تحصیلی، فناوری نانو نیز وارد کتاب های درسی دانش آموزان شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA