افراد پس از رسیدن به 18 سال تمام برای خروج از کشور نیاز به اجازه ندارند

معاون حقوقی رییس جمهوری با بیان این که در لایحه دولت خروج دختران بالای 18سال از کشور با اجازه ولی وجود نداشته است، گفت: مطابق قانون مدنی، افراد پس از رسیدن به 18 سال تمام رشید محسوب می شوند و اصل بر عدم ولایت است و برای خروج از کشور نیاز به اجازه نیست.

به گزارش ایرنا، ˈفاطمه بداغیˈ در حاشیه سی و هشتمین جلسه شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه های اجرایی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره موضوع خروج دختران بالای 18 سال از کشور با اجازه ولی اظهارداشت: طبق قانون اساسی فقط زنان شوهردار برای خروج از کشور باید از همسر خود اجازه بگیرند.

وی تصریح کرد: این پیشنهاد شرایط جدید برای اجازه خروج از کشور برای دختران بالای 18 سال در لایحه دولت وجود نداشته است و کمیسیون تخصصی مربوطه در مجلس شورای اسلامی مطرح شده که هنوز قطعی نشده است.

معاون حقوقی رییس جمهوری در پاسخ به سوالی درمورد مصوبه اخیر دولت درباره استخدام نیروهای جدید اظهارداشت: همه مصوبات هیات وزیران برای مجلس ارسال می شود و این مصوبه نیز از این قاعده مستثنی نیست و ایرادات گرفته شده به این مصوبه ممکن است رفع شود.

بداغی خاطرنشان کرد: انگیزه این مصوبه استخدام افراد با تجربه ای است که سال ها کارکرده اند بخشی از این افراد در نهاد ریاست جمهوری حضور دارند و سال ها کار کرده اند ولی هنوز وضعیت استخدام آنها تعیین نشده است حق این افراد است که با رعایت قانون وضعیت آنها مشخص شود.

وی همچنین در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران درمورد برگزاری نشست های مشترک دولت و مجلس با تاکید بر اهمیت و ضرورت برگزاری نشست های مشترک میان دولت و مجلس یادآور شد: همه ما در نظام جمهوری اسلامی سوار بر یک کشتی واحد هستیم.

معاون حقوقی رییس جمهوری تصریح کرد: مسوولان معتقدند که همه ما در حاکمیت سوار برکشتی واحد هستیم هرگاه این کشتی آسیب ببیند همه آسیب می بینند و هرقدر این کشتی مستحکم باشد به نفع همه است.

بداغی افزود: طبیعی است که حضور در نشست های مشترک و هماهنگی آنها در اداره حاکمیت تاثیر فراوانی دارد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA