رد ارقام تغییر قیمت سوخت توسط وزیر اقتصاد

سخنگوی اقتصادی دولت گفت:‌ متاسفانه برخی روزنامه‌ها بدون ذکر منبع و مستندات، آمار و ارقامی درباره تغییر قیمت‌ها به ویژه بنزین و گازوئیل در گام دوم هدفمندی یارانه‌‌ها اعلام می‌کنند که صحت ندارد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، سید شمس‌الدین حسینی با بیان اینکه هر اقدامی برای مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها در چارچوب تفاهم و توافق با مجلس شورای اسلامی انجام می‌شود، اظهارداشت: آن چیزی که برای خود ما هم تعجب آور است، مطرح شدن برخی از ارقام و اعدادی است که هیچ مبنایی ندارد و کذب است.

سخنگوی اقتصادی دولت تاکید کرد: هرگاه تصمیمی در این باره گرفته شود در زمان مناسب اعلام خواهد شد.

وی گفت: باید از برخی فضاهای کاذبی که این نوع خبرها ایجاد می کند، پرهیز شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی از افزایش انضباط پولی و تامین نقدینگی پایان سال خبر داد.

حسینی با بیان اینکه باید گردش، تامین و تخصیص وجوه در کشور همراه با انضباط پولی باشد،افزود: اقداماتی که در ماه‌های اخیر انجام شد از جمله انتشار اوراق مشارکت، تعدیل و کاهش قابل توجه اضافه برداشت بانک ها به مدیریت نقدینگی کشور کمک می‌کند.

سخنگوی اقتصادی دولت گفت: در حال تدارک منابع مورد نیاز برای عیدی و توزیع اسکناس کافی برای مردم هستیم.

حسینی اظهارداشت: مصوبه ای را در کارگروه تخصصی تنظیم کردیم که با تایید رئیس جمهور به استانداری ها ابلاغ شد تا در کنار سازمان های نظارتی؛ نظارت بر قیمت‌ها، تنظیم و توزیع کالاهای خاص افزایش یابد.

وی ادامه داد: البته نظارت به تنهایی کفایت نمی‌کند و تامین و توزیع به موقع و مناسب از اقداماتی است که در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.

سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به ذخیره سازی از محل تولید داخلی و همچنین واردات گفت: این ذخیره سازی ها در حدی است که وزارت صنعت ، معدن و تجارت با کمک اصناف قابلیت برخورد با نوع نوسان های قیمتی را بهتر و بیشتر از قبل دارد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA