آغاز ثبت نام پذیرش بدون کنکور پیام نور و غیرانتفاعی ها

 ثبت نام از داوطلبان کدرشته محل های تحصیلی بدون آزمون دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی برای نیمسال دوم سال تحصیلی 92-1391 از امروز، 18 دی ماه از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آغاز می شود.

به گزارش ایرنا، مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: ثبت نام متقاضیان رشته محل های بدون کنکور پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی تا روز یکشنبه، 24 دی ماه ادامه خواهد داشت و داوطلبان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی سنجش به نشانی www.sanjesh.org ضمن مطالعه دفترچه راهنما و فهرست کدرشته محل های بدون کنکور، نسبت تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند.

ˈحسین توکلیˈ افزود: هر داوطلب می تواند یکی از سه گروه آزمایشی اصلی شامل علوم انسانی، ریاضی و علوم تجربی و همچنین گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی را به عنوان گروه اصلی یا دوم و سوم در زمان ثبت نام انتخاب کند.

وی خاطرنشان کرد: دارندگان دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه و همچنین دارندگان گواهینامه دوره پیش دانشگاهی و یا شاغل در دوره پیش دانشگاهی که حداکثر تا 30 بهمن ماه 1391 موفق به اخذ گواهینامه پیش دانشگاهی شوند، حق ثبت نام و شرکت در این پذیرش را دارند.

توکلی یادآور شد: دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و همچنین دارندگان مدرک کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای و یا شاغلان به تحصیل در دوره های کاردانی که حداکثر تا 30 بهمن 1391 موفق به اخذ گواهینامه کاردانی شوند نیز می توانند در پذیرش بدون آزمون پیام نور و غیرانتفاعی ها ثبت نام کنند.

به گفته وی، دارندگان دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه بدون توجه به نوع دیپلم و دارندگان مدرک پیش دانشگاهی و یا شاغل به تحصیل در دوره پیش دانشگاهی که حداکثر تا 30 بهمن امسال موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی می شوند بدون توجه به نوع مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی می توانند با توجه به رشته های تحصیلی موردعلاقه خود منحصرا در یکی از گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و یا زبانهای خارجی ثبت نام کنند.

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور هزینه ثبت نام یک گروه آزمایشی را هشت هزار و 500 تومان اعلام کرد و گفت داوطلبانی که دو یا سه گروه انتخاب می کنند باید به همان نسبت، هزینه دو یا سه برابر جهت ثبت نام بپردازند.

وی ادامه داد: داوطلبان می توانند به منظور پرداخت وجه ثبت نام با استفاده از کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب در پایگاه اینترنتی سنجش و یا پرداخت آن از طریق دستگاه های خود پرداز( ATM ) بانک صادرات ایران اقدام کنند.

توکلی تصریح کرد که هر داوطلب صرفنظر از اینکه یک، دو یا سه گروه آزمایشی را انتخاب کرده باشد حداکثر می تواند 50 کدرشته محل در فرم انتخاب رشته الکترونیکی به ترتیب اولویت تقدم علاقه خود درج کند.

وی ادامه داد: اطلاعات تکمیل شده تقاضانامه و فرم انتخاب رشته داوطلبانی که ثبت نام و انتخاب رشته کنند از روز چهارشنبه، 20 دی تا سه شنبه، 26 دی ماه 91 بر روی سایت سازمان سنجش به منظور مشاهده ثبت نام کنندگان و در صورت لزوم ویرایش اطلاعات قبلی قرار داده می شود.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA