تهران میزبان مسابقات پاراآسیایی والیبال زنان می شود

  نایب رییس زنان فدراسیون جانبازان و معلولین از میزبانی تهران در شهریور92 برای مسابقات پاراآسیایی والیبال زنان خبر داد و گفت: این نخستین بار است که ایران میزبان این رقابتها می شود و برگزار کنندگان آن نیزهمگی زن هستند.

به گزارش ایرنا، بتول مشرف جوادی با بیان اینکه ممکن است از مردان برای فراهم کردن امکانات یا مقدمات برگزاری این رقابت ها استفاده شود ، افزود: اما تمامی عوامل اجرایی و فنی برگزاری این رقابتها اعم از مربیان و داوران و سایر عوامل زن هستند و به عبارتی هیچ مردی تحت هیچ شرایطی در سالن ها و محل برگزاری رقابتها حضور ندارد.

وی با اشاره به اینکه برترین تیم های والیبال نشسته آسیا در این رقابتها حضور خواهند داشت ، ادامه داد: به منظور آمادگی تیم ملی والیبال نشسته زنان ، یک دوره اردوی آمادگی برای تیم ملی تا پایان سال جاری برگزار خواهد شد و سال آینده نیز با توجه به برنامه کادر فنی تیم ملی اردوهایی تا زمان آغاز رقابت ها برگزار خواهد شد تا بازیکنان با امادگی و هماهنگی کافی در این رقابت ها شرکت کنند.

وی ادامه داد: البته تا پایان سال جاری برای تیم ملی تیرو کمان زنان نیز یک مرحله اردوی آمادگی برگزار خواهد شد.

مشرف جوادی همچنین به برگزاری مسابقات پاراآسیایی جوانان در مالزی خبر داد و گفت: این رقابتها برای سومین بار در مالزی برگزار خواهد شد و زنان ایرانی در شش رشته والیبال نشسته ، تیرو کمان ، تنیس روی میز ، بوچیا ، بدمینتون و دوومیدانی در این رقابتها شرکت خواهند کرد.

وی ادامه داد: این رقابتها اوایل آبان ماه سال 92 برگزار می شود و بر همین اساس تمرینات تیم های ملی در این شش رشته از اواخر دی ماه یا اوایل بهمن ماه سال جاری آغاز خواهند شد که علاوه بر دو اردوی امادگی تا پایان سال 91 ، شش اردو نیز برای هر رشته در سال 92 برگزار می شود.

مشرف جوادی در مورد انتخاب بازیکنان تیم ملی گفت: ما امسال جشنواره ورزشی استعداد یابی در مشهد برگزار کردیم و نفرات برتر این رشته در جریان این جشنواره شناسایی شدند و البته ما با توجه به پایگاههای استعداد یابی نفرات دیگری را نیز شناسایی کرده ایم که از میان این نفرات اعضا تیم ملی انتخاب خواهند شد.

به گفته وی ، کاروان ایران در مسابقات پاراآسیایی 2009 ژاپن توانست در رشته بخش انفرادی رشته تنیس روی میز یک مدال نقره و یک برنز کسب کرده ودر بخش تیمی نیز یک مدال طلا بدست آورد. کاروان ایران در رشته بوچیا نیز در این سال یک مدال برنز کسب کرده است.

وی همچنین به مسابقات لیگ رشته های مختلف زنان جانباز و معلول اشاره کرد و گفت: براساس تقویم فدراسیون رقابتهای لیگ تنیس روی میز ، والیبال ، شنا و بسکتبال برگزار شده است و بهمن ماه نیز رقابتهای لیگ تیراندازی برگزار خواهد شد.
 

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA