احداث موزه بزرگان دین در تهران

 معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از راه‌اندازی گنجینه آثار مراجع معظم تقلید در قم و راه‌اندازی موزه بزرگان دین در تهران تا 30 بهمن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدشریف ملک‌زاده در جریان سفر یک‌روزه به استان قم از میراث مذهبی اعم از مساجد، بقاع متبرکه و اماکن و بناهای تاریخی بازدید و با برخی از علما و مراجع عظام دیدار کرد.
ملک‌زاده در این سفر از راه اندازی گنجینه آثار مراجع عظام در قم و راه اندازی موزه بزرگان دین در تهران خبر داد و گفت: در گنجینه آثار مراجع عظام قم آثار شخصی، زندگینامه ها، اسناد و نوشته های مراجع به نمایش گذاشته می شود.
وی با تاکید بر اهمیت جایگاه مراجع عظام تقلید در راهبری راستین جامعه شیعیان و مسلمانان جهان در طول تاریخ پر فراز و نشیب اسلام و ضرورت شناساندن این مهم به نسل امروز و آینده شیعیان خاطر نشان کرد:گنجینه آثار مراجع عظام تقلید به همت سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در مجموعه محور فرهنگی تاریخی بیت حضرت امام خمینی (ره)در قم ایجاد شده و تا پایان بهمن به بهره برداری می رسد.
معاون رئیس جمهور در این سفر ضمن بازدید از روند مرمت مسجد اعظم قم و دستور پیگیری جدی و مستمر برای مرمت میراث مذهبی این استان از معاون میراث فرهنگی کشور خواست تا هر چه سریعتر برای مرمت مسجد اعظم قم و احیای بیت مرحوم آیت العظمی بروجردی(ره) با قید فوریت اقدام کند.
ملک‌زاده همچنین بر اقدام فوری برای ثبت ملی مراسم جشن میلاد مادر میراث نبوی حضرت زهرا(س) و ثبت منشور مدیریت علوی مبتنی بر فرامین حضرت علی(ع) به مالک اشترد ر فهرست میراث معنوی کشور تاکید کرد.
وی در جریان این سفر گزارشی از فعالیتهای سازمان در حوزه ثبت میراث معنوی و ملموس از جمله ثبت جهانی تعزیه ، ثبت جهانی مراسم قالیشویان مشهد اردهال ، ثبت ملی 183آیین عاشورایی استانهای کشور، ثبت دهه امامت و ولایت از عید قربان تا عید غدیر، ثبت خطبه خوانی حضرت زهرا(س) ، ثبت جهانی مسجد جامع اصفهان ، ثبت ملی مناسک حج ابراهیمی و تلاش در جهت مرمت600 مسجد جامع و اماکن مقدس دیگر در جهت احیاء،صیانت و معرفی مواریث ارزشمند معنوی و مذهبی ایران اسلامی ارائه کرد.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA